Tänasest saad Tartus Bolti elektritõukerattaid laenutada, hinnad teada

Bolti tõukerattad lastakse täna Tallinna peale.

Alates tänasest saab Tartus laenutada Bolti elektrilisi tõukerattaid. Tartust saab sellega esimene Eesti linn, kus Bolt sel aastal tõukerattahooaja avab. Tõukeratta sõidualustustasu maksab 50 senti ja iga kasutatud minut 15 senti. Päevarent maksab 15 eurot.

Eelmisel aastal Tallinnas oli sõidualustustasu Bolti ratastel samuti 50 senti, kuid minuti hinnaks oli 10 senti.

“Meil on väga hea meel pakkuda tartlastele oma tõukeratta renditeenust. Tartu on elektritõukeratastega liiklemiseks ideaalne linn, sest vahemaad ei ole pikad. Lühemate vahemaade läbimiseks on elektritõukeratas tihtipeale kiirem, soodsam ning keskkonnasäästlikum viis,” kommenteeris Bolti tõukerataste suunajuht Thomas Tammus.

Elektrilist tõukeratast saab rentida samast Bolti rakendusest, kust autot tellida. Samas rakenduses on näha ka linnas asuvate tõukerataste asukohad. Selleks tuleb vajutada rakenduse paremal üleval nurgas olevat tõukeratta ikooni ning rakendus lülitub ümber tõukeratta laenutamise režiimile. Ratta saab lahti lukustada sellel oleva QR koodi abil.

Esmakordsel Bolti tõukeratta kasutamisel kuvab rakendus sõitjale tõukeratta kasutusjuhendi. Tõukeratastega saab liikuda maksimaalselt 25 km/h, kuid iga sõitja peab seejuures veenduma, et valitud kiirus oleks talle endale ja teistele liiklejatele ohutu. Teatud alades, näiteks vanalinnas, on tõukeratta maksimaalne kiirus automaatselt piiratud, et liiklemine oleks ohutum. Elektritõukeratastega on soovitatav liigelda jalgrattateedel või selle puudumisel kõnniteel.

Sõidu lõppedes saab kasutaja ratta parkida mõnda ohutusse kohta nii et see ei takistaks liiklust, soovitatavalt jalgrattaparkla lähedusse. Täpsed alad, kuhu tõukeratast jätta võib, on rakenduses oleval kaardil tähistatud. Kui kasutaja jätab ratta ettenähtud alast väljapoole, on selle eest ette nähtud trahv 40 eurot. Tõukeratast saab rentida alates 18. eluaastast.

Bolt alustab Tartus hooaega Segway NineBot ES4 tõukerattaga, kuid plaanib hooaja käigus tõukerattaparki uuendada ja tänavatele uuemad mudelid tuua. Hooaja käigus jälgitakse ka nõudlust ning ollakse valmis vastavalt huvile tõukerataste arvu suurendama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.