Tehnikavidinad, mida sa ei teadnud, et sul üldse vaja võiks minna

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Tehnoloogia meeletu areng viimastel aastatel on toonud meie igapäevaellu mugavaid lahendusi ja vidinaid. Nutikellad, mille kasutamiseks telefone vajagi enam pole või nutipirnid, mille valgust saab otse telefonist juhtida. Palju on ka selliseid nutividinaid, mida me ei tea, et vajame, enne kui neid näeme. Või ikkagi ei vaja, aga tore on teada, et kellelgi kuskil võib sellest kasu olla.

Nutisõrmus Token

Nutisõrmuseid on tehtud ennegi, kuid Token’i loojad on asja põhjalikult ette võtnud ja andnud sõrmusele väga mitmeid kasutusvõimalusi. Ühendumiseks kasutatakse lähiväljaside ja sinihamba ehk NFC ja Bluetoothi tehnoloogiaid. Nende abil on võimalik teostada makseid makseterminalis või kasutada sõrmust pileti tuvastajana ühistranspordis. Samuti saab sõrmust kasutada näiteks kiipkaardi asendajana kontorisse sissepääsuks.

Lisaks eelloetletule pakutakse võimekust ka sõrmuse abil ukselukke avada ja autot käivitada. Selleks peab eraldi juurde tellima spetsiaalselt välja töötatud lisaseadmed. Auto puhul on eelduseks start-stop süsteemi olemasolu ning süsteemi tööle saamiseks tuleb autovõti ettevõttele ümberprogrammeerimiseks saata.

Nutisõrmuse hinnad algavad 250 dollarist, ukse ja auto lisaseadmetega küündib hind 450 dollarini. Token’i kodulehe andmetel hetkel seadet soetada ei saa, kuna see on läbi müüdud. Kel huvi, saab end seal meililisti lisada, mis uue partii saabumisest teavitab.

Nutiseadme teavitusi edastav valgusti Aumi Mini

See nutividin toimetab Wi-Fi võrgu baasil ning USB-ühendusega saab seda kasutada arvuti taga või otse seinakontaktis. Valgusti juhtimiseks on eraldi rakendus, mille kaudu saab määrata valguse tugevust, tooni ja muid parameetreid. Vajadusel toimib see ka öölambina. Teavituste edastamiseks on loodud mugav võimalus neid seadistada IFTTT automatiseerimisteenuse abiga. IFTTT’st kirjutasime hiljaaegu ka Geeniuses ja selle võimalustest saab lugeda siit.

Kickstarteri kampaania on küll praeguseks läbi saanud ja hetkel nutivalgusteid sealt tellida pole võimalik, ent huvilistel tasub pilk peal hoida soetamisvõimalusteks tulevikus.

Isepesev hambahari Amabrush

Kui sind on hambaharjaga pesemine lõplikult ära tüüdanud, siis Amabrush võib olla just sulle mõeldud. See küll ei sarnane traditsioonilise hambaharjaga, kuid lubab hambad samamoodi puhtaks pesta. Kujult sarnaneb see hambakaitsmele, mis tuleb suhu panna ning 10 sekundit hiljem on töö tehtud. Hambapastat piserdatakse pesu ajal suust välja jäävast kapslist, mis vibreerib ja sel teel ka hambad puhtaks saab. Seadet saab hoida magnetalusel, mis toimib ka laadijana.

Ultramoodsa hambaharja saad soetada Kickstarteri kampaania raames ning selle hinnad algavad 79 eurost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.