Telia võrku on igivanu telefone juurde tulnud, neist vanim on 30-aastane

Telia võrgus on mitmeid vanu telefone.Foto: Shutterstock

Telia korraldab iga-aastast digikoristuspäeva ning seoses sellega selgitati välja kõige vanemad telefonid, mis telekomi klientidel on. Sarnaselt eelmise aastaga on Telia võrgus siiani aktiivses kasutuses üks Nokia 2110 mudel, mis jõudis turule 1994. aastal ehk 30 aastat tagasi. Telia sõnul on üllatuslikult selle kõrvale ilmunud veel üks 1994. aastast pärit Nokia 2010, mida näiteks eelmisel aastal võrgus polnud.

Seejuures tasub märkida, et mobiiliga sai Eestis rääkima hakata kõigest kolm aastat varem ehk 1991. aastal, mil Eesti Mobiiltelefon (EMT) avas Eestis NMT 450 tehnoloogial põhineva mobiilivõrgu.

„See, et meie mobiilivõrgus töötavad telefonid, mis pärinevad siinse mobiiliajastu algusaastatest, on märkimisväärne tulemus ning suurepärane näide kestlikust kasutusest, kuna telefonid pole jäänud sahtlipõhja seisma ja teenivad omanikke edasi,“ ütles Telia tehnilise teeninduse juht Tanel Peep.

1995. aasta telefonidest on Telia võrgus vapralt vastu pidanud mõned Ericsson GH388 mudelid – kui eelmisel aastal oli neid võrgus veel 7 tükki, siis selle aasta alguses on järele jäänud 5 seadet. Samas on viimase aasta jooksul võrgust kadunud Ericsson GA628 ja GH688 mudelid.

Küll on aga Telia mobiilivõrgus „aktiivseks“ muutunud mitmed vanemad Nokia mudelid, mida eelmisel aastal võrgus näha polnud.

„Kui 2023. aasta alguses oli Nokia 1611 mudeleid Telia võrgus vaid 2 tükki, siis 2024. aasta jaanuaris vaatab neid sealt vastu lausa 10,“ lisas Peep. Nokia 1611 telefon toodi turule 1997. aasta alguses ehk 27 aastat tagasi. 

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.