Toimetaja valik: need on Geeniuse 3 parimat leidu suurelt IFA tehnoloogiamessilt

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Berliinis toimuv suur tehnoloogiamess IFA on selleks aastaks Geeniusele läbi saanud. Messiala oli tavapäraselt suur ning kuigi sel aastal ei olnud messil seda “ühte suurt asja”, siis võis siiski leida seinast-seina huvitavat tehnoloogiat, millest me ka Geeniuse veergudel kirjutasime.

Kuna huvitavat oli aga palju ning mõni uudis võis vahele jääda, siis siin on lühikokkuvõte kolmest kõige lahedamast asjast, mis me messialalt leidsime.

Ankeri akupank

Anker tõi Berliinis toimuval IFA messil (uuesti) avalikkuse ette ülisuure akupanga, mille abil peaks saama muretult terve nädala kõik nutividinad laetud saama.

Anker PowerHouse Mini jõudis tegelikult avalikkuse ette juba tehnoloogiamessil CES, kuid seda nime all Anker PowerHouse 200. Nüüd on nime aga muudetud ning ka otsustatud, et seade jõuab müügile septembris ligikaudu 260 euro eest.

PowerHouse Mini näol on sisuliselt tegu akupangaga, mis on sama suur, kui autoaku. Aku mahutavuseks on 200 Wh, seega peaks sellega muretult saama laetud nii sülearvutid kui ka nutitelefonid, seda näiteks pikema automatka puhul.

Loe pikemalt siit.

Sony mittenutikas-nutikell

Sony näitas IFAl üle pika aja “nutikella”, mis kasutab e-paberi tehnoloogiat ning lubab kella disaini mõne puudutusega endale meelepäraseks muuta.

Fes Watch U ei ole klassikalises mõttes nutikell. Sellega ei saa kasutada äppe, samuti ei jõua telefoni jõudnud teated kella ekraanile, mis kõigele lisaks ei ole puutetundlik. Siiski pole see ka päris tavaline kell, kuna nii kella sihverplaat kui ka kellarihm on valmistatud e-paberist ehk samast materjalist, millest on tehtud e-lugerite ekraanid.

Loe pikemalt siit.

Üks omamoodi sülearvuti

Lenovo näitas aga IFA messil maailmale Yoga Book C930 “sülearvutit”, mille näol on tegu ühe kõige omapärasema seadmega, mille Geenius messialalt leidis.

Arvuti teeb eriliseks see, et tavapärase klaviatuuri asemel on sel E Ink ekraan ehk sisuliselt on kinnitatud klaviatuuri asemele e-luger, mis saab vastavalt vajadusele muutuda klaviatuuriks, märkmikuks või PDFi lugeriks.

Asudes arvutisse midagi kirjutama, on võimalik elektroonilist tinti kasutav ekraan muuta klaviatuuriks ning seal klõbistama hakata, kuigi päriselt mingit klõbinat sealt ei kuule. Selle asemel vibreerib kirjutamisalgus õrnalt, kui näpuga mõne tähe vastu minna.

Loe pikemalt siit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.