Uuring: 42% Eestis kasutatavast tarkvarast on piraatversioonid

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Eestlased kipuvad endiselt eelistama illegaalset hangitud tarkvara, selle asemel, et kasutatava tarkvara eest maksta. 2015. aasta lõpust pärinevad andmed näitavad, et 42% Eestis kasutatavast tarkvarast on piraatversioonid.

Microsofti Multi Country regiooni Windowsi tootegrupi turundusjuht Rasmus Reimo tegi sel nädalal piraatlusevastasel üritusel ülevaate BSA ülemaailmsest tarkvarauuringust, kust selgus, et kuigi Eestis on piraattarkvara kasutamise populaarsus langenud, on see siiski keskmisest kõvasti kõrgem.

2009. aastal oli 51% tarkvarast, mida eestlased kasutasid, piraatversioonid. 2015. aasta lõpus kogutud andmete põhjal moodustas piraattarkvara osakaal 42%, seega on mõne aastaga piraattarkvarade populaarsus langenud 9%.

Siiski ei ole asjad aga ülejäänud Euroopaga võrreldes kuigi roosilised. Euroopa Liidu riikide seas on keskmine piraattarkvara protsent 29, Soomes 24 ning Rootsis 21. Siiski on Eesti paremas seisus meie lõunanaabritest, sest Lätis moodustab piraattarkvara kasutatavast tarkvarast 49% ja Leedus 51%.

Üle maailma on keskmiselt samuti kasutusel vähem piraattarkvara kui Eestis, 39%.

Piraattarkvara kasutamise tõttu saavad ettevõtted ning eraisikud läbi saamata jäänud tulude ning küberrünnakute iga aasta 400 miljardi dollari väärtuses kahju, teatas Microsoft. Samuti kaasneb piraattarkvaraga pahavara ning lunavara levik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.