Uus K-Kohuke: Kes on Keskerakonda ja Jüri Ratast reklaamis ära kasutanud ärimees?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Septembri jooksul riputati Tallinn täis intrigeeriva sisuga plakateid: pension mitte eurodes, vaid krüptorahas! Tallinn maailma krüptopealinnaks! E-Eesti turvaliseks! Mõned reklaamid olid Keskerakonna, mõned sotsiaaldemokraatide ja mõned Reformierakonna värvides.

Nüüd on reklaamidele tekkinud peale väike nimi ja logo CoinMetro, mille taga olev USA ärimees ütleb, et tahtis reklaamidega nende parteide tähelepanu püüda.

“Me tahtsime tähelepanu äratada, natuke vastuolu tekitada. Esiteks on igas selles erakonnas (Kesk, SDE, Ref – toim) inimesi, kes usuvad, et krüpto on aasta või kahe pärast kadunud,” rääkis Kevin Murcko Geeniusele.

“Me tahtsime võib-olla pisut koomiliselt neile näidata, milline tulevik on ja nad peaksid selleks valmis olema.”

Teiseks taheti tema sõnul välikampaaniaga ka tavaliste inimeste seas ja avalikkuses kõneainet tekitada. “See toimis ja isegi liiga hästi, mis on pisut hirmutav,” ütles Murcko.

Nimelt seostati nende kampaania nii üks-üheselt erakondadega, et “Keskpäevatunni” raadiosaate osalised arutasid tõsimeeli, kuidas Keskerakond on järsku oma e-valimiste vastaselt kursilt väga soosivaks pöördunud.

Millega siis päriselt tegu on?

CoinMetro ehitab uut krüptorahabörsi. Firma peakorter on Tallinnas Ülemistel, kus töötab 19 inimest, aga erinevalt paljudest teistest Eestis olevatest IT-firmadest on nende ligi 40 arendajat hoopis laiali üle maailma.

Kevin Murcko CoinMetro kontoris. Foto: Kalev Lilleorg/CoinMetro

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.