Uus rakendus annab sulle kiirelt ja selgelt infot selle kohta, kus võid Eestis drooni lennutada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Drooni lennutades tuleb arvestada piirangualadega ning sellega, et suvalises kohas ei tohi lennumasinat õhku saata. Keelualasid võib olla aga üsna keeruline mõista, seega saab abi uuest Drooniäpist.

Rakenduses on arusaadavalt esitatud info Eestis kehtivate lennupiirangute kohta, mille tulemusel on võimalik kaardil soovitud kohas klikkida või lasta enda asukoht automaatselt tuvastada, et mõista, kas valitud kohas võib kohe praegu drooni taevasse saata.

Näiteks Geeniuse kontori juures hoiatab rakendus, et lähedal asub Tallinna lennujaam ning piirkonnas on kehtestatud kontrollala, seega peab drooni lennutamiseks olema olemas vajalik luba.

Seevastu minnes aga Tartusse võib rakendusest leida infot selle kohta, et piirkonnas on küll kontrollitud õhuruum, kuid seda vaid rakenduses näidatud aegadel. Muudel juhtudel võib drooniga lennata nii nagu süda lustib.

Sarnane informatsioon on kirjalikult saadaval ka lennuameti käest, kuid NOTAM-teadetena esitatud info võib olla üsna hirmutav ning keeruliselt mõistetav.

Lisaks keelualadele leiab rakendusest juhiseid selle kohta, kuhu minna ja mida teha, et saada luba drooni lennutamiseks.

Eelnevale lisaks leiab iga konkreetse piirkonna kohta ka info selle kohta, millised on tuuleolud, millal loojub päike ning milline on õhurõhk. Rakendus on siiski veel arendusjärgus, seega võib näiteks tuuleinfo olla veel ebatäpne.

Lae rakendus oma telefoni siit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.