Uudis

Välisministeerium ei plaani reisijatele mõeldud äppi lisada koroonaviiruse infot

reisi_targalt.jpg
Reisi Targalt mobiiliäpp.Foto: Geenius Meedia/Ronald Liive

Välisministeeriumi poolt reisijatele arendatud äpp “Reisi Targalt” ei sisalda hoiatust ega üldises mõttes infot koroonaviiruse leviku kohta. Küll aga on hoiatused üleval samanimelisel veebilehel.

“Reisi Targalt” äppi on välisministeerium välismaale minejatel soovitanud kasutada 2012. aastast saadik, mil see esimest korda ilmavalgust nägi. Kuigi välisministeerium ütles juba 2016. aastal, et kavatsevad äppi märkimisväärselt uuendada lisades sinna ka uusi funktsioone ei ole kunagised lubadused tänaseks täitunud. Viimati uuendati äppi 2017. aastal

Ministeeriumi meedianõunik Britta Tarvis soovitab värsket reisiinfot kodanikel vaadata Reisi Targalt veebilehelt. Mobiiliäppi, mille kasutamise võimalus välisministeerium oma veebilehel reklaamib ei ole nõuniku sõnul kavas koroonaviirust puudutavat infot lisada.

Kuigi veebilehel on praeguseks hetkeks informatsioon ilusti üleval oli selle kuvamisel mobiilsetes seadmetes esialgu probleeme. Segaduste vältimiseks ei ole ministeeriumil hetkel kavas veebilehelt kõrvaldada ka lingid äpipoodidesse, kust saab rakenduse alla laadida.

“Hetkel keskendume Reisi Targalt kodulehe väga operatiivsele uuendamisele, mis on peamine kanal, mida kodanikud tarbivad; samuti jagame peamist reisiinfot jooksvalt meediaga. Jätkuvalt soovitame kodanikel oma välisreisid registreerida, mida saab lisaks kodulehele teha ka Reisi Targalt rakenduses,” ütles Tarvis.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.