Windows 11 uus funktsioon salvestab kõik, mis sa oma arvutis teed

Microsoft avalikustas oma operatsioonisüsteemile uue funktsiooni.Foto: Microsoft

Microsoft avalikustas uue tehisaru kasutava lisa nimega Recall, mis salvestab kõik, mida arvutis on tehtud ja laseb hiljem neid tegevusi sirvida ja otsida. Sisuliselt on arvuti jaoks tegu fotomäluga.

Tegevustest moodustub ajajoon, kust saab vaadata iga faili, rakenduse, veebilehe või dokumendi sisu, mida arvutiga on avatud.

See funktsioon pole aga saadaval kõigile ning jõuab ainult arvutitele, millel on Copilot+ tugi, Snapdragon X kiip, vähemalt 16 GB vahemälu ja 256 GB salvestusruumi.

Millegi leidmiseks Recalli abil tuleb programmile esitada oma päring. Microsofti sõnul saab see funktsioon aga ainult osad keeled, milleks on inglise, hiina, prantsuse, saksa, jaapani ja hispaania keel.

Microsofti sõnul saab iga kasutaja ise määrata, mida funktsioon salvestab ja hiljem saab teatud perioode või pilte ise kustutada. Ettevõte lisas, et Recall salvestab oma failid seadmesse kohalikult.

Lisaks saab Recalli ühe nupuvajutusega pausile panna. Koostada saab ka nimekirja programmidest ja veebilehtedest, mida programm ei tohi salvestada.

Nähtavasti tahab Microsoft uute AI-funktsioonidega tuua rohkem tähelepanu Windowsi Arm-protsessoriga arvutitele ning konkureerida rohkem Apple’i M-seeria kiipidega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.