Sisuturundus

Äri vormeli kiirusel: Dell Technologies Forum pakub vormel 1st inspireeritud uudseid ärilahendusi

16. novembril toimuv Delli iga-aastane virtuaalne Tehnoloogiafoorum (Dell Technologies Forum) on kõigile IT-huvilistele tasuta. Koos Inteli ja Microsoftiga korraldataval Kesk- ja Ida-Euroopa tähtsaimal IT-konverentsil käsitletakse seekord uuenduslikke, vormel 1st inspireeritud uusimaid äriarendusi. 

Peale selle tutvustatakse foorumil ettevõtluse arendamiseks vajalikke andmehalduslahendusi, digitaalsete töökohtade loomise vahendeid ning muidugi saab üritusel hea ülevaate ka infotehnoloogia tulevikutrendidest.

Kiire andmetöötlus on konkurentsieelis

Andmetest on üha kasvava digiteerimise taseme juures saamas enamiku ettevõtete äri lahutamatu osa. Digimuutust kiirendas eriti COVID-19 pandeemia: e-kaubanduse populaarsus tõusis hüppeliselt, kuna füüsilisi kauplusi ei saanud lahti hoida, ja kaugtöö tegemiseks tuli rajada uusi digitaalseid töökohti. Selleks kasutati töökindlaid pilvelahendusi, erinevaid nutirakendusi ning äritarkvara. 

Praegu on firmades suurema tähelepanu all ka tehisintellekti tehnoloogiad, tarkvara kui teenus (Software as a Service ehk SaaS), 5G andmesidevõrgud ja asjade internet ehk IoT ning oluliselt on kasvanud andmeladude, võrgu- ja turvalahenduste müük.

Kiire digitaliseerimine on kaasa toonud andmetöötluse mahu suurenemise. Dell Technologies on välja arvutanud globaalse andmekaitseindeksi (Global Data Protection Index), mille järgi töötlesid ettevõtted eelmisel aastal vähemalt 40 protsenti rohkem andmeid kui 2019. aastal ning tundub, et see maht tulevikus ainult kasvab, suurendades ka nõudlust info korraliku säilitamise ja efektiivsemate töötlemislahenduste järele.

Kuna andmed on muutumas digitaalse äri kõige väärtuslikumaks osaks, siis ongi väga oluline otsida optimaalseid info haldamise võimalusi ja valida õiged tööriistad. 

Valdkonna tippeksperdid nagu Dell Technologiese tegevjuht Michael S. Dell ning Dell Technologiese andmekeskuste müügi asepresident Eelco W. Kalff jagavad foorumil koos teiste spetsialistidega oma kogemusi õigete IT-lahenduste osas ning avavad ka IT tulevikutrende.

Vormelite tipptehnoloogiast tasub äris eeskuju võtta

Vormel 1s ja äris kasutatavad IT-lahendused omavad kokkupuutepunkte kasvõi näiteks 2017. aastast, kui F1 meeskonnad hakkasid kasutama kahest juhtmevabast tehnoloogiast koosnevat süsteemi, mis lubab vormel 1 autol boksirajale pöörates edastada ühe gigabaidi jagu andmeid vähem kui viie sekundiga. 

Qualcomm töötas selle uuenduse välja ka ärikasutajate jaoks. Lähitulevikus hakatakse sama tehnoloogiat kasutama nutitelefonides, tagades töökindlama ühenduse ning palju kiirema alla- ja üleslaadimiskiiruse. Sama lahendust saaksid kasutada võrguühendusega autod välismaailmaga suhtlemiseks.

Vormelimeeskonnad on kiirendanud uuendusi ka serveritehnoloogiate valdkonnas. Vormelite garaažiboksides asuvad serveririiulid, kus hoitakse kõiki olulisemaid andmeid auto kohta, peavad hakkama saama ekstreemsetes oludes, mis on tüüpilisele serverile väga ebasoodsad – näiteks vastu pidama järskudele temperatuurimuutustele, vibratsioonile ja süsinikkiust tekkiva tolmu kogunemisele. 

Vormelitiimide garaažides testitud täiustatud servereid saab kasutada näiteks lennukites, kruiisilaevades, veoautode mobiilsete andmekeskustena ja meditsiinitööstuses.

Tehnoloogiafoorumil osalejatel on võimalus kuulata nii F1 maailmameistrit Mika Häkkineni kui ka Dell Technologiese ja McLareni koostöö koordinaatorit Aongus Hegartyt. Nad selgitavad lähemalt, kuidas tehnoloogiad, mida kasutatakse miljonite pealtvaatajatega võidusõitudel, muudavad mitte ainult autotööstust, vaid kogu ärivaldkonda.

Ärilahendused koostöös McLareniga

Dell Technologiese ja McLaren Racingu koostööd iseloomustavad ühiste süsteemide arendamine võidusõiduautodele ja keerukate tööriistade väljatöötamine, samuti aitab Dell Technologies rallitiime turvaliste töökohtade, pilve- ja digilahendustega. Dell Technologiese lahendusi kasutades saavad kõik McLareni töötajad kaugtööd teha kõikjal maailmas. 

Dell Technologies Forum on seega sel aastal erakordses rollis. See üritus on kui tehnoloogiamaailma võidusõidu nii-öelda boksipeatus, kust kiirendada täiustatuna uuele ringile.

Rohkem infot foorumi kohta ja tasuta registreerimisvormi leiab korraldajate kodulehelt.

Dell Technologies haldab pärast Delli ja EMC Corporationi ühinemist 2016. aastal selliseid kaubamärke nagu Dell, Dell EMC, Pivotal, RSA, SecureWorks, Virtustream ja VMware. Iga-aastane Dell Technologies Forum on suunatud Kesk- ja Ida-Euroopa regioonis tegutsevatele ettevõtetele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.