Mate 20 Pro jõudluse ja aku kestvuse tagab võimas protsessor, mida pole varem nähtud

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Me rääkisime sellest, et Huawei Mate 20 Pro on telefon, mida pole võimalik ühegi teise telefoniga segamini ajada, sest selle välimus on niivõrd unikaalne ja silmatorkav.

Üllataval kombel kehtib see ka selle kohta, mida sa ei näe ehk millised komponendid on selle telefoni sees peidus. Märksõnadeks on siin esmapilgul kaks täiesti vastandlikku asja: ühelt poolt on Mate 20 Pro palju võimsam kui eelkäija, aga samas on see ka oluliselt energiasäästlikum. Kuidas see võimalik on?

Kõige tähtsam neist telefoni sisemuses peidus olevatest komponentidest on kindlasti telefoni protsessor, sest sellist kiibistikku ei ole ühelgi teisel telefonil.

Huawei Mate 20 Pro on esimene Eestis müügilolev Androidi telefon, mis on valmistatud 7 nanomeetrises tehnoloogias. See võib kõlada üsna segaselt ja tehniliselt, aga mida see tegelikult tähendab?

See tähendab, kui palju Kirin 980 protsessori transistoreid mahub imeväiksele alale. Kirin 980 on kõigest sõrmeküüne suurune, kuid seal paikneb 6,9 miljardit transistorit. Võrdluseks: sülearvutitele ja lauaarvutitele veel sellises tehnoloogias protsessoreid ei toodetagi, nendega läheb veel natukene aega.

Aga miks on ikkagi hea, et nii palju transistoreid väiksele alale kokku suruda? Telefoni kasutaja ju neid ei näe? Mis kasu sellest reaalselt on?

See on tõde

Igapäevakasutuses tähendab see, et Mate 20 Pro on kiirem, jahedam ja selle voolutarve on väiksem. Väiksem voolutarve aga tähendab seda, et telefoni aku peab kauem vastu, samas kui telefon on 1,6 korda kiirem selle eelkäijast. Just nii suure hüppe on Huawei suutnud Mate seeria telefoniga teha vaid aasta jooksul.

Kui sulle aga meeldib telefoniga mängida, siis Mate 20 Pro on esimene telefon, mis tuleb uhiuue Mali-G76 graafikaprotsessoriga, mis tagab parima pildikvaliteedi ja selle, et mängus pilt ei hakiks. See graafikaprotsessor on eelkäijast 75% kiirem, aga samal ajal 58% energiasäästlikum.

Muidugi, „Fortnite’i” saab selle telefoniga suurepäraselt mängida. Mängimine kulutab mõistagi kiiresti telefoniakut, aga Mate 20 Pro aku on suur (4200 mAh) ja tänu säästlikule protsessorile kestab selle aku mängides kauem kui teistel telefonidel.

Mate 20 Pro on esimene telefon maailmas, millel on Dual-NPU (Neural Processing Unit) ehk eraldi telefoni tehisintellektkiip, mis jagab kõik telefoni ülesanded targalt ära. NPU on 182 % voolusäästlikum kui selle eelmine versioon ja lausa 226 % võimekam.

Telefoni intelligentne AI protsessor jagab kõik ülesanded kolme kategooria vahel ära, vastavalt sellele, kui palju jõudlust mõne konkreetse rakenduse jaoks on vaja.

Mitmed rakendused, näiteks 3D-mängud vajavad rohkem ressurssi, aga mõni lihtne rakendus vajab väga vähe ja selle jaoks ei tasu telefoni täisvõimsust rakendada, sest see koormaks tarbetult akut. Tehisintellektkiip saab sellest aru ja sellises olukorras kasutab telefon täpselt nii palju protsessori jõudlust, kui on vaja, et asjad töötaksid sujuvalt minimaalse pingutusega.

Kõik see on vajalik selleks, et Huawei Mate 20 Pro aku kauem vastu peaks, ilma et peaks tegema mingeid kompromisse jõudluses.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.