Need tehnoloogiad muudavad ROG sülearvutid unikaalseks

ROG on tuntud oma kvaliteetsete mängurarvutite ning suure mudelivaliku poolest. Selleks, et kõigile kasutajatele alati parimat kasutuskogemust pakkuda, on välja töötatud mitmed tehnoloogiad, mis kõrget standardit hoida aitavad.

ROG Intelligent Cooling jahutussüsteem

Maksimaalse jõudluse tagamiseks on ROG sülearvutites kasutusel alati kõige kvaliteetsemad komponendid. Selle jaoks, et tagada nende sujuv töö ka nõudlikkes oludes, on ROG välja töötanud spetsiaalse jahutussüsteemi Intelligent Cooling. Riistvara ja tarkvara nutika kombineerimise tulemusel aitab see kõigi mudelite juures madalat mürataset säilitada.

Intelligent Cooling jahutussüsteemis kasutatakse vedelmetallil põhinevat termopastat, mis aitab saavutada madalamaid temperatuure ning ei muutu kunagi kuivaks. Paljud ROG mudelid kasutavad Thermal Grizzly poolt välja töötatud Conductonaut Extreme vedelmetall segu, mis võimaldab tavapärasest kuni 15 kraadi madalamaid temperatuure.

Kolmel ventilaatoril põhinev Tri-Fan tehnoloogia võimaldab aga ühtlaselt õhku suunata kõigile sisekomponentidele. Ventilaatorid ise on kokku pandud 84 labast, mis otstest õhemaks lähevad. Selline kujundus aitab õhuvoolu muuta sujuvamaks ning vähendab turbulentse. Võrreldes tavapäraste lahendusega tähendab see 13 protsendi võrra efektiivsemat õhuvoolu.

Näiteks ROG Zephyrus G14 kasutab CPU ja GPU jahutamiseks aurukambrit ning Thermal Grizzly vedelmetall termopastat. Kuna süsteem katab 48,2 protsenti sisekomponentide pinnast, lisab efektiivne jahutus kuni 25 vatti võimsust ning suudab kogu süsteemi keskmisest 13 kraadi jahedamana hoida.

Nebula ekraanitehnoloogia

Sarnaselt sisekomponentide võimekusele on mänguriarvutite puhul oluline ka ekraan. Siin loevad nii sujuvus, värvide korrektne kuvamine kui ka reaktsioonikiirus. Kõigi nende omaduste ühte pakendamisel lõigi ROG Nebula ekraanitehnoloogia, mis garanteerib alati parimad omadused ning kvaliteetse kogemuse.

Nebula märgistusega ekraanide juures on kasutusel kuni 240 hertsine värskendussagedus ning 3 ms reaktsioonikiirus. Kui keskmise sülearvuti ekraani heledus jääb 300 kuni 500 niti vahele, siis Nebula tehnoloogia puhul on see võimalik viia maksimaalselt 1000 nitini. Selle saavutamiseks on kasutatud Mini LED tagantvalgustusega ekraanipiksleid.

Kõik Nebula tehnoloogial põhinevad ekraanid võimaldavad värve kuvada sellisena, nagu me neid harjunud oleme nägema. Loomutruudust kinnitab ka 100 protsendiline vastavus DCI-P3 värvistandardile.

Heaks näiteks on ROG Strix SCAR 16 mudel, kus kõiki Nebula ekraani omadusi on suudetud ära kasutada. 1100 nitine heledustase, 240 hertsine värskendussagedus ja 3 ms reaktsioonikiirus muudavad iga mängu nauditavaks. Lisaks annab 16-tolline ja 16:10 kuvasuhtega paneel ka lisaruumi.

AURA RGB taustavalgustus

Selleks, et mängukogemusest maksimum võtta, kasutatakse ROG mudelitel ka Asuse Aura RGB taustavalgustuse tehnoloogiat. Selle abil on võimalik klaviatuuril kasutada ülilaias valikus erinevaid värvitoone taustavalgustusena ning boonusena luua ka erinevaid pulseerivaid mustreid.

Aura Sync lisab võimaluse valgustust sünkroniseerida erinevateseadmete ja tegevuste vahel nagu näiteks muusika kuulamine, mängusündmused või valgustuse muudatused seoses protsessori temperatuuriga.

ROG Zephyrus Duo 16 võimaldab värviskaalal oma lemmiktooni taustavalgustust kasutada ning lisada sinna juurde ka pulseeriva efekti. Soovi korral saab aga klahvid helendama panna kogu värvikaare ulatuses või klahvide kaupa eraldi. Aura Sync võimekus tähendab aga, et saad ka hiire ning kõrvaklappide LED-id täpselt samas mustris ja toonis liikuma panna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.