Eile avalikustatud Honor View 20 on üllatav odavtelefon, mis astub lipulaevale kandadele

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Teisipäeva õhtul esitleti Pariisis Huawei odavbrändi Honor uut telefoni Honor View 20. Suur üllatus on see, et kohe mõni kuu pärast Huawei enda lipulaeva – Mate 20 Pro väljatulekut saabub peaaegu poole odavam nutitelefon, mis parameetritelt ei jäägi eriti palju mõnele tippmudelile alla, võib-olla isegi mõnes osas ületab neid. Proovisime selle telefoni järele, kasutades testmudelit mõne päeva.

Veel enne, kui ekraan sisse lülitada, torkab kohe silma uue telefoni tagakaas – see on V-kujulise lihviga ja jätab üsna luksusliku mulje, ehkki sile pind kogub ka kõvasti sõrmejälgi.

Esikülge katab aga All-View ehk äärest-ääreni ekraan, moodustades esipaneelist 91,8 %.

Külgedel on siiski kergelt matt serv, et väga libe poleks mobiili käes hoida. Servad on ka ainuke koht, kust haarata, sest nagu öeldud, All-View ekraan ei jäta esiküljele enam eriti mingeid ääri.

Pikem kui tavaliselt, 6,4-tollise diagonaaliga pilt on ebahariliku formaadiga 1080 x 2310 pikslit. Siiski oskavad enamus üle ekraani töötavaid äppe seda servast servani ära kasutada.

Kiire sõrmejäljelugeja asub tagaküljel koos kahe kaamera ja välguga.

Esikaamera on ekraani sees

Kõige sensatsioonilisem uuendus selle telefoni juures on 25 MP esikaamera. See on paigutatud ekraani sisse.

Kaamera on täiesti ekraani taga, see ei ulatu välja, kuna ekraanipaneeli pealmine klaasikiht ja alumine filtrikiht on läbi lõikamata ja alles nende all asub kaameramoodul koos oma läätsedega.

Lisaks on tegemist tootja enda erilise kaamera-augustamise tehnoloogiaga, mis lubab teha väiksema augu, kui näiteks Samsungil varsti välja tuleval A8s mudelil: Honor View 20 kaamera-auk on diameetriga kõigest 4,5 mm, samsungil arvatavasti üle 6 mm.

Kasutatav tehnoloogia on tarbija heameeleks selline, et kui ekraan vajab väljavahetamist, siis kaamerat ennast ei pea ära vahetama – augustatud ekraani külge pole kaameramoodulit jäädavalt kinnitatud. See tähendab, et ekraani remont ei lähe kallimaks.

Enamuse mobiiliäppidega tõepoolest see 4,5 mm auk ei sega. Need äpid, mis töötavad üle ekraani, midagi olulist tavaliselt horisontaalasendis all vasakul nurgas, kus asub kaamera, ei näita.

Täisekraanil Youtube’i videoid vaadates tuleb aga arvestada sellega, et ekraani nurgad on ümarad, justnagu kineskoopmonitoril. Esialgu veidi harjumatu, aga samas üsna uudne kogemus, kui mängiv video katabki praktiliselt kogu telefoni esikülje kuni ümarate nurkadeni.

Rekordiline tagakaamera – 48 MP

Teine sensatsioonihõnguline uuendus selle mobiili juures on muidugi ka tagumine põhikaamera – siinkandis esimene 48-megapiksline Sony IMX586 sensoriga kaamera.

Kuid sama oluline kui suur pikslihulk on ka sensori suurus: pooletolline (1/2“) CMOS sensor (0,8 µm/piksel) lubab teha pikslite võrdlusega müraeemaldust HDR-iga ja öövõtete pildistamiseks. 12 Mpx lõpliku pildi jaoks analüüsitakse 48 Mpx originaalfotot.

Ka selle uue mobiiliga tulevad öövõtted väga head, sest tundub, nagu oleks Huawei on võtnud südameasjaks olla selles vallas liider ja teistest kaugele eest ära minna koos Honoriga.

Seekord on valikuvabadust suurendatud – kui tundub, et tehisintellekt siiski piirab loominguvabadust, on uues kaameratarkvaras lisatud nupp see tarkus välja lülitada.

Siin on üks näide uue kaameraga tehtud öisest pildist:

Veel paar näidet hommikuhämaruses linnasüdamest:

Videot teeb tagakaamera kuni 4K kvaliteedis ja kuni 30 kaadrit sekundis.

Ka teine tagakaamera pole tavaline

Tagumist põhikaamerat toetav nn Time of Flight (ToF) 3D lisakaamera on samuti midagi üsna uut telefonimaailmas. See suudab kolmemõõtmeliselt analüüsida pildistatavate kehade ruumilist vormi ja näiteks “ilustada” täispikkuses inimeste kujutisi, kui nende kehakuju pole kõige ideaalsem ehk teha neid näiteks kõhnemaks. Muidugi tehakse ka näo ilustamist, mis on juba mitmeid telefonipõlvkondi portreefoto lisafunktsiooniks olnud.

3D kaameral pole ära toodud megapiksleid, see assisteerib nii teist tagakaamerat kui ka aitab 3D kujutisi skännida ega pole traditsiooniline lisakaamera. Sedasama 3D skännimist on varem teinud ka näiteks Huawei Mate 20 Pro ja iPhone X, mis teeb 3D emoji’sid, kuid mõlemal on 3D sügavuskaamerad esiküljel ja kasutavad teistsugust tehnoloogiat kui ToF. Kui keegi on huvitatud 3D skännimisest ja 3D videotest, siis Honor View 20 pakub selleks üsna head tuge.

Kiirlaadimine, võimas protsessor, palju mälu – nagu tipptelefonidel

Võimas laadija on järgmine ühine omadus Huawei lipulaevaga Mate 20 Pro. 22,5 W laadija laeb poole tunniga akust 55%, alla tunniga aga täiesti täis.

Rõõmustada tasub neil, kes hindavad 3,5 mm kõrvaklapipesa olemasolu – see on täiesti olemas erinevalt paljudest uutest telefonimudelitest, isegi OnePlus loobus sellest. Kaks nano-SIM kaardi pesa on samuti (kuid puudub microSD lisamise võimalus), uus HiSilicon Kirin 980 (7 nm) protsessor pakub sama võimsust, kui tippmudelid.

Kolmas WiFi antenn aga aitab tagada veelgi parema levi, kui näiteks horisontaalasendis mängu mängides käega ülemine ja alumine antenn on kaetud – siis töötabki kõige paremini keskmine lisa-antenn.

Millal tasub selle asemel Mate 20 Pro või mõni muu tippmudel osta?

Natuke ootamatu on Honor View 20 samm Huawei Mate 20 Pro tipptelefonile (hind praegu 949 eurot) nii tihedalt kandadele astuda juba üsna kohe pärast tipptelefoni väljatulekut – miks siis üldse veel kallimat Mate 20 Pro´d osta?

Mõned erinevused siiski on. Näiteks peab leppima Honori juures ühe tagumise põhikaameraga koos toetava ToF 3D lisakaameraga, kuigi see põhikaamera on rekordilise 48 Mpx sensoriga. Mate 20 Pro-l on kolm tagakaamerat ja kui tahad rohkem erinevaid vaatenurkasid – lainurka ja teleobjektiivi, siis see annab selleks hoopis rohkem mängimisvõimalusi kui Honor.

Ka on Mate 20 Pro ekraanisisene sõrmejäljelugeja suurema ohoo-efektiga, kuid ei pruugi samas nii hästi töötada, kui vana ja läbiproovitud sensor Honor View 20 tagakaanel.

Mate 20 Pro-l on veel ka veidi suurem aku, Honor View 20 aga pakub tipptelefonides juba unustatud 3,5 mm kõrvaklapipesa.

Ekraani osas on Mate 20 Pro-l samuti eelis OLED-paneeliga, Honor kasutab traditsioonilisemat IPS LCD-d. Pikslitihedus on Honoril samuti pisut väiksem.

Kaks SIM-kaarti on mõlemal, aga Mate 20 Pro-l lisaks ka nano SD kaardipesa, mis on uudne nähtus.

Lähimad konkurendid sellele telefonile on veel veebruaris väljatulev Samsung Galaxy A8s, millel samuti ekraanisisene kaamera, OnePlus 6T ja iPhone XS Max. OnePlus 6T on isegi hinnalt üsna samasugune. Kui Honori ekraanisisene esikaamera pole nii oluline, siis on juba raskem valikut teha, mida võtta, sest OnePlusil on väga väikese tilgakujulise “kulmuga” esikaamera ning uudne ekraanisisene sõrmejäljelugeja ja kaks head tagakaamerat.

Jõudluse poolest on ka need telefonid üsna võrdsed, kuid OnePlusi korpus veekindlam, kui Honori oma. Esimesel küll IP reiting puudub, kuid tehnilistes andmetes on märgitud pritsmekindlus, Honoril selle kohta mingit märget pole.

sest see nutitelefon on paljudest n-ö lipulaevadest poole odavam, kuid varustatud sama võimsa riistvaraga ning esimese 48 MP tagakaameraga.

Honor View 20

Hind6 GB RAM + 128 GB maksab 549,99 eurot (värvid Black ja Blue), 8 GB RAM + 256 GB on 649,99 eurot (ainult Phantom Blue värv). Mõlema mudeliga tuleb kingituseks kaasa Honori nutikell. Eelmüügi tellimuse saab kätte veebruarist.
MüügilKlick (eeltellimisel)
Ekraan6,4-tolline, IPS LCD, 1080 x 2310 pikslit
4G kiirusCat18 (1200/200 Mbit/s)
SIM2 nano SIM kaardi pesa
Bluetoothv5.0
WiFi802.11ac, kolme antenniga
Protsessor4 x 2,4 GHz + 4 x 1,9 GHz, HiSilicon Kirin 980
GraafikakaartMali-G76 MP10
Põhimälu6/8 GB
Välkmälu128/256 GB
Tagumine kaamera48 MP, f/1.8, 1/2" Sony sensor, 0.8µm, PDAF; video 2160p@30fps
Eesmine kaameraekraanisisene, 25 MP, f/2.0, 27mm
OperatsioonisüsteemAndroid 9 (Pie)
LiidesedUSB Type C, 3,5 mm kõrvaklapipesa
Asukohamääraminemitmesüsteemne, GPS + GLONASS + BDS + GALILEO + QZSS
Sõrmejäljelugejajah, tagaküljel
Aku4000 mAh
Kaal180 grammi
Korpuse veekindluspuudub

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.