Kuna olen juba mõnda aega olnud 2021. aasta «kulmuga» MacBook Pro M1 Pro kasutaja, üllatas mind, et sellest mudelist tulid napilt aasta hiljem välja Pro ja Maxi M2-protsessoriga mudelid. 2021. aasta mudel oli väga võimas, sellest oleks jätkunud veel paljudeks aastateks. Miks oli vaja uuendada midagi, mis oli juba niigi hea?
Vastus peitub selles, et Apple on rikas ettevõte ja nad võivad seda teha klientides sõltuvust tekitava «viimase sõna» innovatsiooni nimel. See oli umbes samamoodi paar aastat tagasi iPhone’iga: tollase iPhone’i protsessor on nii ebamõislikult kiire, et uuemat mudelit ei olnudki ratsionaalselt mõeldes väga mõtet osta. Apple teadis seda, aga pikemas plaanis ei olegi riistvara müük nende peamine fookus, vaid tahetakse keskenduda kuutasu eest teenuste müümisele, näiteks pilveruum, Apple TV ja Apple Music. Vaatame, mida uus M2 Pro ja Maxi protsessoritega MacBook Pro pakub.
Uue «kulmuga» MacBook Pro korpuse disain on jäänud eelmise aastaga võrreldes samaks. Kasutajad ootasid, et mudeliuuendusega tekiks ka MacBook Pro kulmualasse iPhone’ist ja iPadist tuttav näotuvastusega avamine, kuid kahjuks seda ei ole. Olles «kulmuga» MacBook Pro kasutaja, garanteerin, et kulmu ei märka igapäevakasutuses enam absoluutselt, see on sulandunud menüüribasse.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.
See lugu ilmus ajakirjas Digi nr 216, aprill 2023
Kõik selle ajakirja lood