Viimase pool aastat või nii on elu lihtne olnud. Kui keegi on küsinud, et millist telefoni osta, kui raha pole just üleliia, siis on minu poolt selleks soovituseks olnud Samsung Galaxy A5. See oli korralik telefon mõistliku hinnaga, kus millegi üle liiga palju vinguda ei saanud.
Ma ei tea, mida ma nüüd teen.
Galaxy A5 järglane A8 ei ole lihtsalt enam see, mis oli selle eelkäija. See on hea telefon, aga see ei ole enam see sama. See on lihtsalt liiga kallis selle jaoks, mis ta on, vähemasti hetkel.
Kui esmalt ülevaade.
Tundub nagu hea telefon
Galaxy A8 on 5,6-tollise särava ja selge OLED-ekraaniga telefon, mis tuleb kena uue disainiga. Telefon mahub kenasti ja mõnusalt kätte, tundudes igati robustne. Kuigi kuldne värvitoon ei ole just kõige kenam, siis valides näiteks musta seadme, näeb see ka igati esinduslik välja.
See on korralik ja võimas. Sellele annab jõudu Exynos 7885 protsessor, mida toetab 4 GB muutmälu. See tähendab seda, et kuskil ei tule rinda pista toppamistega ning ühelt ekraanilt teisele liikumine toimub silmapilkselt, mis ei ole küll tänapäevase telefonide puhul enam eriliseks saavutuseks, kuid on tore sellegi poolest.
Seadme 1080 x 2220 eraldusvõimega ekraan on kena ning värvirohke. See ei ole küll nii äärest-ääreni kui on näiteks Galaxy S8, kuid sellegi poolest on võrreldes seadme eelmise versiooniga toimunud korralik edasiminek ning vahe on tunnetatav. Kõik näeb puhtam ja ilusam välja.
Ekraan ise on värvirohke ja kirgas, seda pole probleemi kasutada ka kõige eredamas valguses. Ekraanilt sakilisi ääri otsida on keeruline ning üleüldise vaatamiskogemuse saab kõige paremini kokku võtta sõnaga “mõnna”.
Kus asjad aga enam nõnda mõnusad pole on kaamerad. Jah, A8 on varustatud iga selfie-sõbra unistusega ehk kahe esikaameraga, millega saab luua uduse tausta või näo siledamaks muuta. See pole aga midagi, mida varem nähtud poleks.
Tõsi, kõige prominentsemalt on see kallima Pixel 2 telefoni juures, kuid siiski, lõpuks on tegu gimmickuga, millest tunnevad rõõmu vaid vähesed. Tore, et see on, kuid kindlasti ei tohiks see olla määravaks faktoriks ostuotsuse juures.
Telefoni tagaküljelt leiab 16-megapikslise kaamera, mis on küll okei, kuid mitte midagi erilist. Sellega saab olmelised pildid tehtud, kuid profifotograafiat sellega tegema ei lähe.
Tagaküljel on ka sõrmejäljelugeja, mis on nüüd liigutatud kaamera alla. Kui S8 ja Note 8 puhul oli see kaamera kõrval, mis oli ilmselt üks kõige jubedamaid kohti, kuhu sõrmejäljelugeja pistetud on, siis kaamera all olev sensor pole küll ideaalne, kuid kasutusmugavus on kordades parem, kui varem.
Viimaks, aku. Galaxy A5 testimisest on mul siiani eredalt meeles kauakestev aku, mis kergema kasutuse puhul pidas kenasti kaks päeva vastu. A8 kahjuks sama trendi ei jätka ning enamik inimesi peavad telefoni laadima, et seda ka järgmisel päeval kasutada.
Õnneks ei ole probleem aga liiga kriitiline, kuna Samsungi kiirlaadimine on tasemel ning mõnikümmend minutit laadimist täidab akut piisavalt, et seda taaskord rahumeeli kasutada.
See on ka esimene Samsungi A-seeria telefon, mida saab kasutada Gear VR virtuaalreaalsuslahendusega.
Mis on siis valesti?
A8 maksab Eestis 450-500 eurot. See hind ei pruugigi tunduda nii hull, kuniks hakata seda võrdlema Samsungi enda teiste telefonidega. Ja kui märkad, et firma lipulaev Galaxy S8, maksab vaid umbes 80-90 eurot rohkem, siis pole raske mõista, miks on selle arvustuse otsuseks “EI”. S8 on lihtsalt tuntavalt parem telefon ning kuna see pole ka eriti kallim, siis pole mingit põhjust, miks sa peaksid hetkel S8 asemel ostma hoopis A8.
A8 hind kukub kindlasti, selles pole kahtlust. Kui hind on kukkunud 100 või nii eurot, siis saab see telefon ka ostusoovituse. Arvestades aga seda, et õige pea on välja tulemas Galaxy S9, kukub kolinal ka S8 hind ning ma ei imestaks, kui mõne kuu jooksul leiaksime end olukorrast, kus S8 on odavam, kui selle väiksem veli, A8.
kuna see on hetkel lihtsalt liiga kallis. Parem osta Samsung Galaxy S8.