Milline on kõige turvalisem arvutivõrk?

Töö kapos on põnev ja pingeline.Foto: Shutterstock

Kaitsepolitsei pole tööandja nagu iga teine ja nii mõneski valdkonnas on neil nõudmised, mis tavalisel ametikohal on harjumatud või isegi kummalised. Küsimus, milline on kõige turvalisem arvutivõrk, on vaid üks neist. Kui tead sellele küsimusele vastust ja oled valmis loobuma kodukontorist, siis võid neile oma CV saata. 

Arusaadavalt on paljudel, arvestades praegust keerulist aega, tekkinud tahe panustada riigikaitsesse. Kes astub kaitseliidu ridadesse, kes annab sisse avalduse saamaks abipolitseinikuks. Kõigil IT-proffidel on aga võimalus panustada riigikaitsesse, kandideerides tööle kaitsepolitseisse.  

“Kapo pakub tööd, kus põimuvad klassikaline IT ja julgeoleku valdkonna spetsiifilised väljakutsed ja tehnoloogiad. Uutel töötajatel on võimalus kasutada juba omandatud oskuseid, aga samas õppida juurde põnevaid asju,” julgustab kaitsepolitsei IT-talituse juht Kristjan Vaher huvilisi kandideerima.

Töö kapos on põnev ja pingeline. Üks, millega kandideerija peab kindlasti arvestama, on see, et enamus tööst on kaetud riigisaladusega. “Töövõitudest rääkimine jääb tööle ja kodukontor ei ole võimalik. Palju piiranguid – aga selline ongi julgeolekuasutuse eripära.” Just eelmainitu tõttu on üheks nõudeks kandidaadile ka seaduskuulekus ja valmisolek läbida riigisaladuse loa taotlemise protsess. 

Muidugi on olulisel kohal ka erialased teadmised. Heaks eelduseks on töökogemus ja meeskonnas töötamise võime. IT- või tehnikaalane haridus ja hobid tulevad kasuks. “Kes teab, milline on kõige turvalisem arvutivõrk, on oodatud kandideerima.”

Oska hoida suud kinni!

Tööle saamise eelduseks on julgeolekukontrolli läbimine, mis võtab tavaliselt aega kolm kuud, kuid seadus lubab aega vajadusel pikendada. Seega on mõistlik protsessi jooksul hoida kandideerimine ainult enda teada, et mitte tekitada asjatut uudishimu ebatervete huvidega inimeste seas. 

Unustada ei tohi, et kaitsepolitseiameti töötajad, ja mõnedel juhtudel ka tööle kandideerijad, on mõistetavalt kõrgendatud tähelepanu all ka vaenulike eriteenistuste poolt. Seda, et kandideerimisprotsessi käigus tuleb kõike üksi läbi teha, et pea kartma, sest kapo töötajad on abiks ja juhendavad, kuidas vastavates olukordades käituda.

Arusaadavalt ei saa kapo IT-talituse juht pakutavat tööd lähemalt kirjeldada, kuid ei tasu karta – kapo pakub igakülgset erialast väljaõpet ja ka unikaalset asutuse spetsiifilist lisaõpet.  

Vaher toonitab, et kuna töö kapos on otseselt seotud Eesti julgeolekuga, siis on iga töötaja oluline tagamaks, et Eestis on turvaline elada täna ja edaspidi. 

Kui teksti lugedes tekkis huvi kapos töötamise vastu, siis võid oma motiveeritud avalduse ja CV koos töökogemuse kirjeldusega saata aadressil kandideeri@kapo.ee. 

“Lisaks võimalusele panustada Eesti julgeolekusse pakub KAPO ka turutingimustele vastavat ja suuremaid pingutusi märkavat töötasu,” julgustab Vaher kandideerima.

Töökuulutused leiab ameti kodulehelt www.kapo.ee ja laiemalt levinud töökuulutuste portaalidest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.