Kas Konku jõuab roboti kaugjuhitavaks arendada?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Cleveron Challenge’il osalevad firmad annavad aru, kuidas neil vahepealsel ajal läinud on ning kaugele on toote arendamisega jõutud. Seekord räägib oma tegevusest meeskond Konku.

Kuigi lund veel maas ei ole, siis Konku tiim on sellegipoolest tegevuses. Esialgsed mudelid on valmis ning viimased vajaminevad tellitud komponendid on saabunud. Nüüd on vajalik kaugjuhitav robot ehitada ning testima hakata.

Alates 10 hulka valituks osutamisest oleme suhelnud õppejõududega, hankinud ligipääsud vastavatesse mehaanika- ja elektroonikalaboritesse, otsinud ja tellinud vastavad komponendid, käinud mitmel korral poodlemas ning mis peamine – itereerinud enda lahenduse kallal.

Kui esialgu oli plaan hankida kõik komponendid korraga, siis rahaliste kitsenduste ning võistluse etapilise olemuse tõttu otsustasime kollektiivselt, et autonoomsusega tegeleme alles siis, kui esimene tuleproov on läbitud ehk metafoorselt: silmadest ja kõrvadest pole kasu, kui skelett eksisteerib ainult koostejoonises.

Kuigi võistlus pole veel poole pealgi, siis oleme juba nii mõndagi enda vigadest õppinud:

  1. Vajaminevad komponendid tellige võimalikult varakult. Vastasel korral peab ajaliste kitsenduste tõttu kiirema transpordi korral rohkem tasuma või riskima väga lühikeseks jääva ajaga ehitamise ja testimise tarvis. Perfektset kombinatoorikat võibki otsima jääda.
  2. Kui vähegi võimalik, siis mehaanika tellida veebipoest. Bauhaus ning K-Rauta võivad küll moodustada kohaliku Mehaaniku Meka, aga niššitoodete või spetsiaalsete mõõtude korral võib osutuda vajalikuks standardmõõtmetes kinnitusi puurides, freesides, lõigates või keevitades modifitseerida.
  3. Pakendis ostetud 4 kruvi on 8 korda odavamad, kui kaalupõhises arvestuses. Alati uurige riiulite vahel, kas leidub alternatiive.
  4. Arvestage komponentide šhoppamise tarvis päevast vähemalt 3 tundi. Tegemist on kohapealse katsetamisega ja kombineerimisega, mitte lihtsalt 5-minutilise puuviljade kotti ladumisega. Võtke seda kui referentsi naisega poes käimisele.
  5. Kuigi Cleveron kui võistluse korraldaja toetab projekti 1000€ raames, siis esialgne väljaminek komponentide tellimisel tuleb teha tiimiliikmetel endil. Tudengina eeldab see teatavat puhvrit.

Loodame, et novembri 3. nädalal lükkame platsi puhtaks.

Konku tiim lähtub järgmisest luulest:

Olgu moto missugune,

olgu lumi kuitahes tihe,

robot tee lumest puhastama peab.

Olgu metall kuitahes roostene,

olgu labidas kuitahes mõraline,

robot jõuliselt liikuma peab.

Olgu ilm kuitahes sombune,

olgu väljas kuitahes pime,

robot raja inimesele looma peab.

Olgu aega kuitahes vähe,

olgu materjali kuitahes nappuses,

inimene roboti kord teele suunama peab.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.