3 lihtsat nippi, kuidas sülearvutit mustusest ja tolmust puhastada

Igasugused vedelad kodu koristamiseks mõeldud üldpuhastusvahendid tuleks tehnikast eemale hoida, sest muidu võib puhta arvuti asemel tulemuseks olla hoopis rikkis seade.Foto: Shutterstock.

Sarnaselt teistele elektroonikaseadmetele tuleb ka sülearvutit vahetevahel puhastada. Vastasel juhul ei pruugi tolmune ja mustust täis arvuti lihtsalt väga kaua vastu pidada. 

Igasugused vedelad kodu koristamiseks mõeldud üldpuhastusvahendid tuleks tehnikast eemale hoida, sest muidu võib puhta arvuti asemel tulemuseks olla hoopis rikkis seade. Enne puhastamise alustamist on kindlasti veel oluline lülitada sülearvuti välja ning võtta igaks juhuks vooluvõrgust ära.

Proovi õrnalt raputada

Esmalt tasuks sülearvuti pöörata tagurpidi ning õrnalt seda lahtise puru eemaldamise lootuses raputada. Pisemast nähtavast mustusest saab lahti mikrokiust lappi kasutades – sellega võib üle käia nii ekraani kui ka klaviatuuri.

Mustuse eemaldamine

Kui arvutit pole pikka aega puhastatud, on sinna tõenäoliselt kogunenud rohkem mustust ning seadme raputamine ei ole pruugi sageli olla piisav.

Kinnise mustuse eemaldamiseks võib kasutada korralikult välja väänatud niisket riiet või svammi, kuid kui on kartus veekahjustuse tekitamise ees, on spetsiaalsed puhastuslapid mõistagi kindlam valik.

Õrnade liigutustega käi üle arvuti pinnad ja peale seda kuivata ekraan õrnast materjalist riidega.

Tolmust puhasta vähemalt korra aastas

Suruõhk võimaldab tolmu välja puhuda nii klaviatuuri kui ka korpuse vahelt ning enamik balloonidega kaasas oleva õhusuunaja abil saab lahtise mustuse kätte isegi USB- ja laadimispesadest. 

Suruõhku on soovitatav kasutada pulseerivalt, mitte korraga, sest vastasel juhul võivad kahjustada saada ventilaatori labad. Kindlasti ei tasu puhastusprotsessi läbi viia tolmuimejaga, sest halvimal korral tekib staatiline elekter, mis sülearvuti läbi kärsatab. 

Kui sülearvuti korpuse avamine probleeme ei valmista, siis puhasta ka sisemus ära. Selle puhastamiseks on kõige sobilikumad suruõhk, vatitikk ja mikrokiudlapp. Kui aga arvuti tootja ei luba seda ise avada, tuleks see viia spetsialisti juurde, kes puhastab arvuti ära.

Arvutit võiks tolmust puhastada aastas vähemalt üks kuni kaks korda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.