Elisa leidis Startup Weeki raames uusi andekaid idufirmasid, kellega koostööd teha

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Elisa ja startupindus käivad käsikäes. Iga nädal kohtub Elisa startup tiim mitmete innustavate noorte ettevõtetega ning otsitakse võimalusi, kuidas luua koos uusi innovaatilisi teenuseid. Värskete startup-talentide leidmiseks korraldas Elisa novembri lõpus Tallinn Startup Weeki raames oma pitching ürituse, kus otsiti eelkõike uusi teenuseid või tooteid, mis põhinevad nuti-TVl või vajavad toimimiseks usaldusväärset internetiühendust.

Elisa uute teenuste juhi Kertu Kriiski sõnul olid pitchid väga professionaalsed ja ideed väga kõrgelennulised. “Tõeliselt suur rõõm oli näha nii erinevate valdkondade vedajates ühist maailmavallutamise sära. Kuulsime mitmeid mõtteid tervishoiu valdkonnast, mida loodetavasti juba peatselt ka Eesti turul kasutada saame. Lisaks tõid tiimid lavale mitmeid igapäevaelu probleeme, millele on leitud lahendus läbi mängustamise, jagamismajanduse ja tehnoloogia arengu. See tähendab, et võib-olla õpime tulevikus näiteks võõrkeeli hoopis läbi seiklusmängu, sööme naabrist üle jäänud pajarooga või saame esinemishirmust üle, kui harjutame pitchi Jeff Bezosele?”

Ideid igast valkonnast

Üritusele registreerus 20 tiimi, kellest pitchima valiti 12. Pitchitud ideed puudutasid väga erinevaid valdkondi: tervist, virtuaalreaalsust, sõidu- ja toidujagamist ning keeleõpet. Esitati nii ideid, mis lahendavad igapäevaseid probleeme (nt lahendus, mis tuletab meelde tablettide võtmist), kui ka eksootilisemaid ideid (nt lahendus, mis aitab ületada esinemishirmu, pakkudes kuulajaks virtuaalset publikut).

Edukamad tiimid võitsid mentorlus-sessioone Elisa ekspertidega, Startup Day pileteid ning loomulikult ka võimaluse teha Elisaga koostööd. Võitjateks krooniti sõidujagamislahendus Shared Mobility ning rakendus Cookeaters, mis võimaldab osta sööki tavainimeste käest. Võimaluse Elisaga edasist koostööd teha said lisaks ka tiimid VR Confindent ja RoxyPenguin.

“Suurima erakliendi segmendiga telekommunikatsiooniettevõtena Eestis saame olla start-upidele väärtuslikuks turundus- ja müügikanaliks ning toetavaks partneriks”,  kommenteeris Elisa startup-programmi juht Astrid Maldre.  “Tracking-teenused, seenioridele suunatud lahendused, tervisemonitorid, IoT – need on ainult mõningad valdkonnad, kus startup saab edukalt teha koostööd telekommunikatsiooniettevõttega.” Praeguseks on Elisa ja iduettevõete koostööst sündinud Elisa Elustiil, Elisa Põnniradar, hoopy by Elisa, Elisa Lemmikloom.

Startup Week viib kogukonna säravad ideed laia maailma

Kaheksa aastat tagasi algatati Techstarsi initsiatiivil üritustesari Startup Week eesmärgiga esile tõsta ettevõtlikku meelt ja startup-kommuunide tegevusi üle maailma. Tänaseks on üritus levinud enam kui 75 linna ning kolmandat aastat järjest tähistatakse Startup Weeki ka Tallinnas.

“Startup Week Tallinn on startup kogukonna festival, mille korraldamise peamisteks eesmärkideks on ühelt poolt tuua startup-maailm inimestele lähemale ning teiselt poolt anda kogukonnas teadmisi edasi, “ põhjendas Techstars Startup Week Tallinn 2018 peakorraldaja Sander Sillavee festivali olulisust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.