Elisa blogi

Elisa Startup Scouter: kes ta on ning mida teeb?

Harilikult on suurettevõtetes olevad ametikohad üsna hästi teada: on suur ports juhte ning palju teisi töötajaid, kes täidavad üsna tavapäraseid ülesandeid. Elisa hingekirjas on aga ka mõnevõrra ebatavalisemad töötajad, kelle ametinimetuseks on Startup Scouterid. Kes nad on ning mida nad teevad?

Scouteri nimi võib tulla ette mõnevõrra tuttav kõikidele, kes on tuttavad jalgpallimaailmaga. Kui seal on selle inimese ülesandeks aga otsida uusi ja osavaid noori mängijaid, siis Elisa töötaja ülesandeks on leida uusi ja osavaid idufirmasid, kelle abiga klientidele midagi uut ja huvitavat pakkuda. “Elisa Startup Scouter on see lahe ametikoht, kus sul on võimalus olla kursis telekomide kõige uuemate trendide ja sündmustega, võtta pidevalt osa startup üritustest, suhelda julgete ettevõtjatega ning leida parimaid viise, kuidas nendega koostööd teha,” ütles üks Elisa Startup Scouteritest, Henri Viirok. “Eelkõige otsime partnereid, kellega koos tulla turule mõne uue nutika online-lahendusega, mis teeks kliendile lihtsamaks tema igapäevaelu.”

Miks aga otsida millegi uue turule toomiseks idufirmat, kui samahästi saaks uusi lahendusi luua ka oma kontoris? Ka sellele küsimusele on hea vastus olemas: “Elisa julgeb tõdeda, et mitmetes asjades on idufirmad lihtsalt paremad kui suurettevõtted,” nentis samuti Startup Scouterina töötav Jörgen Martin. “Ehkki suurel ettevõttel on uusi tooteid lihtsam tänu olemasolevale kliendibaasile turustada, siis on idufirmad tihtilugu edukamad uute ja innovaatiliste äriideede ning lahenduste avastamises ja kastist välja mõtlemises. Pakkumaks kliendile pidevalt uut väärtust läbi uute teenuste usume, et koostöö idufirmadega on must do,” sõnas ta.

Kui sobilik idufirma leitakse, siis aga jäeta lihtsalt istuma ja ootama, et idufirma oma toote Elisa esinduse riiulitele tooks. Viiroki sõnul peab edukas koostöö idufirmadega olema enamat, kui pelgalt toote edasimüümine või ressursside jagamise kokkulepe – iga koostöö puhul on see tailor made lahendus ja juhitud mõlema ettevõtte missioonist. “Elisa sooviks koos startup´idega luua klientidele võimalusi teha teada tuntud tegevusi uuel nutikal viisil ja seda nii Eesti turul kui ka välisturgude võimalusi silmas pidades,” sõnas ta.

Millist kasu see pakub?

Idufirmadele, kes Elisaga koostööd alustavad, saab Martini sõnul pakkuda suurimat kliendibaasi ja ka jaemüügipinda, kus on võimalik oma teenust turustada ja testida. Lisaks saab läbi partnerorganisatsioonide aidata teenusel jõuda ka välisturgudele. Tehes pidevat koostööd idufirmadega laieneb teenusvalik ka klientide jaoks. Näiteks tõi Elisa suvel koostöös Canesega turule teenuse Elisa Lemmikloom, millega on võimalik nutitelefoni abil jälgida lemmiklooma.

Kuidas aga üks ettevõte Elisaga koostööd alustada saab? Selgub, et eelkõige peaks ettevõttel olema visioon, millesse kogu meeskond usub. “Idee on oluline, aga veelgi olulisem on meeskond – heade inimestega saab alati vingeid asju teha. Kui sul on nutikas online-lahendus või mõni muu põnev teenus, siis võta meiega ühendust startup@elisa.ee,” sõnas Viirok.

Mis viis sammud just selle ametikohani?

Nagu eelnevalt mainitud, siis pole Startup Scouteri näol tegemist just kõige tavalisema ametikohaga ning ka nagu tööülesannete kirjeldusest selgub, on see sobilik just kindlatele inimestele. Kuidas aga Viirok ja Martin neile ametikohtadele jõudsid? “Startup maailm on minu jaoks alati väga põnev olnud ning otsus tulla Elisasse Startup Scouteriks on eriti äge võimalus end veelgi enam selles valdkonnas proovile panna ning loodetavasti alustada koostööd mitmete lahedate idufirmadega,” sõnas Martin, miks ta töö vastu võttis

Sarnane on ka Viiroki selgitus: “Mulle on alati meeldinud uued tooted ja teenused ning nende katsetamine. Nähes, et Startup Scouteri töö suures osas sellest koosnebki, polnud kandideerimise otsust raske teha. Senise põhjal võib väga rahul olla – saab aktiivselt otsida uusi innovaatilisi tooteid, suhelda inspireerivate ettevõtjatega ja käia erinevatel konverentsidel ning üritustel,” ütles ta.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses