Oodatud uuendus: YouTube laseb peagi videos igavad kohad vahele jätta

Youtube Premium
Google testib taas uut võimalust.Foto: Shutterstock

YouTube võtab laiemalt kasutusele uue lahenduse, millega saab kiirelt video enim vaadatud kohtadele liikuda. Videoplatvorm lubab nüüd oma uut AI abil töötavat funktsiooni „Jump Ahead” laiemalt kasutada. YouTube alustas uue võimaluse testimist märtsis ja see on nüüd valitud piirkondades preemiumpaketi tellijatele saadaval.

Edasi hüppamise funktsioon lubab kiirelt liikuda video parimate osadeni, mille tuvastamiseks kombineerib Youtube kasutajaandmeid ja tehisintellekti, et ennustada seda, mida vaataja enim näha soovib.

Varem oli funktsioon testimiseks saadaval ainult üksikutele Youtube’i preemiumteenuse kasutajatele USA-s, kuid nüüd saavad kõik YouTube Premiumi tellijad seda proovida saidi youtube.com/new kaudu. Äpi versioonina töötab see funktsioon praegu veel ainult USA-s YouTube’i Androidi rakenduses ja on saadaval vaid ingliskeelsete videote jaoks.

Kuna tegemist on eksperimentaalse funktsiooniga, teatas YouTube, et seda saab proovida kuni 1. juunini. Pärast selle kuupäeva kukkumist võib platvorm selle Premiumi tellimuse osana ametlikult välja anda või prooviperioodi veelgi pikendada. Populaarseid kohti on Youtube graafikuna videos edasi liikudes näidanud juba päris pikalt, aga seni ei saanud nendele kiirelt hüpata.

Kuidas kasutada YouTube’is edasi hüppamist?

Pärast eksperimentaalsete omaduste lubamist ilmub nähtavale nupp „Hüppa edasi”, kui teha toetatud videot vaadates ekraanil edasi hüppamiseks topeltpuudutus. Nupul klõpsates liigub video kohani, kuhu enamik vaatajaid tavaliselt hüppab. YouTube toonitab, et kõik videod seda võimalust veel ei toeta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.