Elisa blogi

Elisa uus NFC lahendus aitab kaitseliitlaste varustuse digitaalselt arvele võtta

Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Elisa koostööna tuuakse kaitseliitlaste vormiriietuse laohaldus 21. sajandisse ning digitaliseeritakse lähiväljaside ehk NFC kiibiga. Uus lahendus võimaldab kergelt ja kiirelt kiibilt nutitelefoniga andmeid lugeda ning varustust digitaalselt arvele võtta.

Kolm aastat kestev INTERREG programmi projekt eesmärgiga uuendada ja kaasajastada kaitseliitlaste ning kaitseväelaste vormiriideid on jõudmas lõpule. Vormid on disainitud 3D tehnoloogia abil, ülikooli teadlased on valinud parimad materjalid ning innovaatorid mõelnud välja kaasaegsed digilahendused. Tallinna Tehnikakõrgkooli juhitud projektis leiti koostöös Elisaga kaitseliitlaste riietuse üle arvepidamisele nutikas lahendus, mis lihtsustab märkimisväärselt varustuse väljastamist ja aitab seda laotarkvaraga hallata.

“Projekti üheks eesmärgiks oli töötada Kaitseliidule välja digitaalse halduse lahendus, mis muudaks laomajanduse efektiivsemaks,” ütles Tallinna Tehnikakõrgkooli lektor Teele Peets. Praegu on esmakordne individuaalvarustuse väljastamine laost ebavajalikult pikk protsess, mis võib kesta kuni poolteist tundi.

“Hetkel kasutusel olevas laotarkvaras, kuhu peab pikalt käsitsi andmeid sisestama, ei ole teada, millisest partiist on varustus pärit ja millise kaitseliitlase kätte see antakse. Meie eesmärk oli seda protsessi lihtsustada ja leida tehnoloogiline lahendus varustuse identifitseerimiseks,” ütles Peets.

Lektori sõnul otsiti partnerit, kellel oleks kogemus protsesside digitaliseerimisel ja valiti kontseptsiooni väljatöötajaks Elisa. “Digitaliseerimisel on kõik väljakutsed põnevad, aga teemad, mis on seotud andemete töötlemise, telefonide ja võrguühendustega, on meie lemmikud. Meil oli hea meel osaleda ja luua kergelt hallatav lahendus. Olen kindel, et Kaitseliidule annab selline uudne  digilahendus palju lisaväärtust ja lihtsustab igapäevast tööd,“ kommenteeris Elisa ärikliendiüksuse juht Margus Vaino.  „Telekomid ei ole enam ammu ainult kõnet ja SMS-teenust pakkuvad ettevõtted, vaid me suudame pakkuda ka muid nutikaid teenuseid või lahendusi.“

Koostöös Elisaga uuriti erinevaid meetodeid efektiivsemaks laomajanduseks, mis lubaks varustuse digitaalselt märgistada nii, et seda oleks võimalik identifitseerida hiljem igal ajahetkel. Elisa väljatöötatud ja katsetatava kontseptsiooni järgi lisatakse kaitseliitlaste varustusele NFC märgis, mis koos tarkvaralise lahendusega aitab varustuse kiirelt arvele võtta ja väljastamist saab digitaalselt administreerida.

“Kaitsetööstus on tänapäeval suurte äärmustega. Ühest küljest saame sipelga asukoha kosmosest teada sekunditega, aga asjade lihtne haldamine on venitatud tundidesse,” ütles Kaitseliidu peastaabi tagalakeskuse ülem kolonelleitnant Olivar Kits. “Muidugi on eesmärgiks varustuse haldamise parim ja kiireim lahendus, mis töötaks igas olukorras. Kiirus ja kvaliteet on võrdselt olulised. Eesti on parim koht selliste uute lahenduste leidmiseks, sest tehnoloogia hinnad on alanenud ja teadmiste hulk suurenenud,” kinnitas kolonelleitnant Kits.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.