Kulukas obadus: kas kaitseklaas tõesti päästab ekraanivahetusest, kui telefon betoonile pudeneb?

Foto: Shutterstock

Nutitelefonide üks kulukamaid nõrkuseid on mõõtmetelt üha suuremad ja kvaliteetsemad, ent endiselt haprad ekraanid. Tõenäoliselt on kõigile tuttav ärevus, mis tekib, kui telefon libiseb käest ja hoiad hinge kinni lootuses, et ekraan jäi seekord terveks. Selleks, et oma telefoni kõiksugu ootamatuste eest kaitsta, tuleks sellele valida korralik kaitsev ümbris.

Variante oma nutitelefoni kaitseks on mitmeid, aga millist siis ikkagi eelistada?

Mis variandid on?

Nutitelefoni remont on kallis lõbu – sõltuvalt mudelist võib ekraani vahetamise arve olla ligi pool telefoni alghinnast. Päris 100-protsendilist kaitset iga kukkumise vastu kahjuks ei ole, aga nii nutiseadmete ekraanid kui neile mõeldud kaitsvad ümbrised muutuvad iga aastaga järjest tugevamaks.

Üks variant on muretseda nutitelefonile kaitseklaas, mis kaitseb ekraani nii kriimude kui suuremate põrutuste eest. Kaitseklaas saab oma tööga küllaltki hästi hakkama ja kergemate kukkumiste pärast muret tundma ei pea. 

Kaitseklaasi miinuseks on aga see, et igale mudelile seda paigaldada ei saa – näiteks, kui ekraan on äärtest natuke kumer, võib kaitseklaasi ja ekraani vahele jääda õhumull. Teine mure on ultraheli-sõrmejäljelugeja, mis ei pruugi igal mudelil kaitseklaasi all toimida. 

Teine variant on kasutada kaitsekile, aga see on mõeldud pigem kriimude eest kaitsmiseks ning sellest ei pruugi kukkumiste ja põrutuste puhul eriti abi olla.

Kui mingil põhjusel ei saa ekraanile kaitseklaasi paigaldada, siis võib kasutada hüdrogeeli, mis on kilest tugevam. Hüdrogeelist ekraanikaitsed on tehtud pehmetest termoplastilistest polüuretaanmaterjalidest, mis on küllaltki tugevad ja elastsed.

Samuti kaitseb telefoni põrutuste eest UV-valgusega kinnitatud klaas, mis sobib ka kumerate ekraanidega telefonidele ega sega sõrmejäljelugejat.

Kaaned ja ümbrised

Väga populaarsed on volditavad telefoniümbrised, mis kaitsevad nii põrutuste kui kriimude eest, sest saad kaaned enne telefoni taskusse või kotti panemist raamatu kombel kinni panna. Eelistada võiks selliseid kaasi, millel on klapp või magnet, et ümbris kukkumisel lahti ei tuleks.

Põrutuste eest kaitsevad telefoni ka erinevad silikoonist ümbrised, aga nende puhul kehtib tavaliselt reegel, et mida rohmakama välimusega ümbris, seda tugevam on kaitse ja enamik inimesi eelistab oma telefonile õhemat ja peenemat ümbrist.

Telefoni eluea pikendamiseks hangi endale sobiv ümbris või kaitseklaas, sest kõik eelpool mainitud variandid on parem kui mitte midagi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.