Klicki 1000 soovitust

Amazfit GTR – nutikell, millel on kõik vajalik olemas

Nutikellad on ikka veel oma suure läbimurde ootel, kuna pole suudetud mõnesid puuduseid kõrvaldada. Näiteks kestavad nende akud liiga vähe ja hind on olnud üle mõistuse kallis – kallim isegi, kui mõni keskmine nutitelefon. Nüüd peaks vähemalt need põhipuudused olema kõrvaldatud.

Xiaomi nutikell Amazfit GTR (hind 149,99 eurot) ongi hakkama saanud suure osa nutikellade puudustest vabanemisega. Nimelt kestab see laadimata kuni 24 päeva ehk ligi kolm nädalat, mis on ühe ereda ekraaniga ja GPS-iga ning pidevalt üle Bluetoothi nutitelefoniga ühenduses oleva kella kohta väga hea saavutus.

Seadmel on oma eraldiseisev GPS (pluss GLONASS), mis küll tavaolukorras pole aktiivne, kuid trenne ja erinevaid spordialasid salvestades võib ka navigatsiooni kasutada probleemideta kuni 40 tundi. Kokku on olemas 12 erinevat spordiala, mida nutiseade oskab jälgida, sealhulgas võib ka ujuda, kuna korpus on veekindel kuni 50 meetri sügavuseni. Laadimine käib magnetiga ümmargusest laadimisaluse kaudu.

Kellal on äpid, kuid need pole Androidi äpipoest pärit. Tegemist on Xiaomi enda operatsioonisüsteemiga ja sellele loodud rakendustega, mis peaksid ära katma enamuse inimeste vajadusi. Olemas on näiteks isegi muusikamängija, millega saab Spotifyst muusikat mängida, kompass, stopper, ilmateade jne. Täpne optiline Biotracker kombineerib endas asendi– ja liikumisandurit, millega saab paljusid erinevaid liikumisi tuvastada ja täpselt mõõta.

Muidugi on olemas ka mobiilist teadete ekraanile saatmise võimalus – nutiseadet taskust võtmata näed kella sihverplaadilt, kes helistab või millistest rakendustest sõnumeid on saadetud. Kellal on hulk erinevaid valitavaid sihverplaadistiile, mida saad ekraanil näitamise taustaks panna.

Kell on soliidne ja sellele saab valida lisaks silikoonist rihmadele kontorikõlbuliku nahkse rihma, suurema 47 mm isendi kõrval on olemas ka õhem ja väiksem 42 mm läbimõõduga elegantne mudel Amazfit GTR 42mm (hind 139,99 eurot).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.