Kosmosetehnoloogia randmel: erimudel Watch 4 Pro Space Edition on ahvatlevalt stiilne

Huawei on hakanud tegema erimudeleid, mis niigi hea kella juures enam sisemiselt palju uusi omadusi ei lisa, kuid teevad randmeseadme tugevamaks ja stiilsemaks. nende uus erimudel on vastavalt nimele võtnud lahendusi nii lennundusest kui kosmosetehnoloogiast.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition (hind 649,99 eurot) toob kaasa uuemaid tehnoloogilisi lahendusi ja disainielemente, mis on inspireeritud de Lavali düüsist ning kosmosetehnoloogia vaimust. Uus kell sobib ideaalselt neile, kes hindavad nii tippkvaliteeti kui ka erilisemat esteetilist välimust. Eriseeriad ja erimudelid on alati hinnas olnud.

Senine Huawei kellade lipulaev sai omanäolise kahevärvilise nii-öelda nanokristallidest keraamilise raami, mida järgib ka vaikimisi kaasatulev sihverplaat, kuid nagu ikka saab neid mobiiliäpist muidugi vahetada tohutu hulga tasuta või tasuliste ekraanitaustade vastu.

Ekraan säilitab servadest oma elegantse kerge kumeruse, korpus on nüüd tugevdatud teemandilähedase süsinikkattega, muutes pinna kaks korda kriimustuskindlamaks. Kaasas on tumehall titaanist rihm, muus osas sarnaneb kosmoseversioon “maise” versiooni ehk tavalise Watch 4 Pro-ga, pakkudes elektroonilist SIM kaarti ehk eSIM-i, 1,5-tollist ümmargust AMOLED ekraani 466 x 466 pikslise eraldusvõimega, veekindlust kuni 50 meetri sügavuseni, lennundusvaldkonna tugevusega titaankorpust ja kuna korpusega saab päris sügavale vee alla minna, on olemas ka mõned sukeldumisfunktsioonid.

Vaatame lähemalt, mida see kell endast kujutab.

Tehnilised näitajad tippklassist

Tarkvarana kasutatakse Huawei enda väljatöötatud Harmony OS 3.0 operatsioonisüsteemi, mis nõeb hea ja lihtne välja, kuigi lisaäppe leidub sellele oluliselt vähem, kui näiteks Androidiga kelladele või Apple´i randmeseadmetele. Kuid ka Huawei äpivalik täieneb pidevalt ja äpipoest leiab juba suurel hulgal vajalikke rakendusi muusikamängijatest kaardiga navigaatoriteni.

Muidugi on olemas spordiks vajalikud äpid ja träkkijad, GPS, mis sõltumata nutitelefonist asukohta määrab, unejälgija, pulsimõõtja, vere hapnikusisalduse määraja, arterite jäikus, elektrokardiogramm (EKG) ning hulk muid andureid. Üks uuendus Space Editioniga on ka andurite täpsuse paranemine: uuendatud on südametegevuse jälgimist ja täiustatud TruSeen 5.5+ tehnoloogiat, mis mõõdab hapnikusisaldust 15% täpsemini.

Aku Kestvus on Huawei kellade üks põhitrumpidest ning nii ka seekord on kosmoseversioonile tööaega tavalises režiimis kuni 4,5 päeva. Kui ekraan näitab kogu aeg pilti, väheneb akuaeg kolme päevani, mis on ikkagi päris hea tulemus. Ultrapika aku kestvuse režiimis saab aga hakkama kuni 12 päeva ja vähese kasutusega võib isegi venitada tööaja 21 päevani.

Ühenduvusest on olemas kõik Watch 4 Pro omadused: Wi-Fi, Bluetooth, GPS. Muidugi saab ka otse randmelt helistada ja kõnesid vastu võtta – selleks on olemas kõlar ja mikrofon. Kui kõlar paraja valjusega seadistatud, võib trenni ajal isiklik virtuaaltreener ringiaegu või edenemist ette lugeda, mobiilist saabuvad aga kella äppide teavitused ning otse seadmest saab ka sõnumitele telefoni välja võtmata vastata.

Kuid eSIMiga saab ka täitsa ilma nutitelefoni kaasa võtmata kõnesid teha ja sõnumitega kursis olla.

Iseseisev helistamine: Tänu eSIM-ile saab helistada otse kellalt, ilma telefoni kasutamata. Seade lubab kasutada mitut sisemist rakendust korraga, näiteks kuulata muusikat ja kasutada erinevaid rakendusi tervise, treeningu, navigeerimise ja uudiste jaoks.

Tervise jälgimine aga on viidud uuele tasemele Health Overview 2.0 abiga, mis laseb põhjalikult jälgida tervisenäitajaid, nagu une ja hingamise kvaliteet, pulss, vere hapnikusisaldus ning EKG. Lisaks pakub kell reaalajas terviseülevaadet ja hoiatab ebatavaliste tulemuste korral.

Kellele see sobib?

Huawei Watch 4 Pro on ideaalne neile, kes otsivad tipptasemel nutikella, mis ühendab endas vastupidavuse ja elegantse välimuse. See kell sobib suurepäraselt aktiivsetele inimestele, kes hindavad tervise jälgimist ja nutikaid funktsioone, samuti neile, kes tegelevad ekstreemsemate spordialadega või näiteks sukelduvad.

Kell peab igas olukorras vastu ja mudasest ekstreemseiklusest võib minna kasvõi pidulikule kokteilivastuvõtule.

Kingi saab ka kaasa

Kui teed oma otsuse osta uus kosmosest inspireeritud kell veel enne 16. juunit, siis saad kaasa ka kingituse: FreeBuds 5i juhtmevabad kõrvaklapid. Nende väärtus on 79,99 eurot, seega muutub ka nutikell selle võrra soodsamaks – lisaks võid needsamad klapid ühendada ka otse kellaga ja sealt muusikat kuulata või kõnesid vastu võtta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.