Selle rohelise Huawei nutikellaga saad kaks uusaastalubadust täidetud!

Kui oled uueks aastaks lubanud oma keskkonnajalajälge vähendada ning tervislikuma eluviisiga edasi minna, siis on üks nutikell, mis aitab need kaks lubadust ühe hoobiga täita.

See kell, mis mitu lubadust korraga täita aitab, on rohelise rihmaga Huawei Watch GT 4 46mm (hind 269,99 eurot). Nimelt on tegemist väikese keskkonnajäljega nutiseadmega, mille rihm punutud ookeaniplastikust ja keskkonnajalajälg palju väiksem kui tavaliselt selliste toodete puhul.

Eks jalajälge vähendab ka see, et uus kell on Huawei toodetele omaselt väga pika aku tööajaga – kuni kaks nädalat järgmise laadimiseni. Seega aja jooksul saab ka arvestatava hulga energiat kokku hoida, kuid mis samuti tähtis – iga päev ei pea tegelema kella laadimisega (juhtmevaba laadijaga), selle tegevuse võib enam kui nädalaks unustada.

Teistest GT 4 mudelitest eristab “vihmametsarohelist” mudelit veel lisasihverplaat, mille saab kella laadida ja mis näitab korraga kahe ajavööndi aega. Peale selle on sisemine sihverplaadirõngas rohelise ja valge disainiga, mis läheb kokku muu roheka disainiga. Muidugi saab leida endale ka mõne muu sobiva elektroonilise sihverplaadi rohkem kui 25 tuhande erineva seast, mille hulgas on nii aktiivseid (muutuva taustaga) kui ka seadistatavaid kujundusi, viimaste puhul saab ise valida, millised näidud ekraanil esile tuua. Osad ekraanikujundused on tasuta, osad tasulised ja neid saab osta otse äpi kaudu.

Muus osas on aga see roheline mudel üsna sarnane teiste 46 mm kelladega: uudse kaheksanurkse disainiga, roostevabast terasest korpusega, vastupidav (vee- ja põrutuskindel) ning stiilne, nii et võib kanda lisaks spordi tegemisele ka pidulikumatel juhtudel. Huawei eesmärgiks oligi selle kellaga septembris välja tulles siseneda ka kõrgmoe maailma: nutikella ei pea häbenema, vaid võib kanda kõikidel elujuhtumitel kuni väga pidulike hetkedeni välja.

Teise uusaastalubaduse – oma tervise jälgimise ja aktiivsuse – eest aitab see uus seade samuti hoolitseda väga põhjalikult.

Selleks tuleb nutitelefoni installida Tervise äpp, mis on ühilduv nii Androidi kui iOSiga. Äpi kaudu võib oma terviseandmetest põhjaliku ülevaate saada ning salvestada teekondi ja statistikat erinevate tervisenäitajate kohta: pulss, sammud, läbitud vahemaa, vere hapnikusisaldus, une kvaliteet, stressitase, südame rütmihäired (Eestis seda veel ei toetata), naiste tervis ja muu.

Spordialasid, mida mõõta, on üle saja ning uue asjana võib ka oma päevast kaloritasakaalu jälgida: kui palju süües oled kogunud ning kui palju trenni tehes kulutanud. Kell peab selle üle täpset arvet. Toidu kohta peab tegema sissekandeid ise, sest kell ei suuda tuvastada, kui palju ning mida sööd-jood. Trenni ehk kalorikulu bilansis aga on nutiseadmel kogu aeg värsked andmed olemas.

Nutikellade rohkem ja ka vähem levinud funktsioonid on samuti kõik olemas: saab määrata, milliste äppide teated jõuavad randmele (nii ekraanile kui vibreeriva märguandena), kellalt võib ka kõnedele otse vastata sisseehitatud mikrofoniga ilma nutiseadet taskust välja võtmata, sisseehitatud GPS aga lubab täpselt oma teekonda träkkida ja salvestada ning navigatsiooniäpi abil kohale juhatada.

Sõnumitele on võimalik randmelt vastata, äpis võib selleks salvestada eelseadistatud vastused eesti keeles ning kellalt valida, millist vastust tahad saata.

Puutetundlik värviekraan, kuhu teated kuvatakse, on 1,43-tollise ümmarguse AMOLED-paneeliga ja 466 × 466 pikslise eraldusvõimega. Nii nagu paljudes varasemates mudelites, on ka GT 4 varustuses lisaks liikumis- ja optilistele anduritele naha temperatuuri mõõtja ning baromeeter ehk kõrgusemõõtja. Küljel on keeratav nupp ja vajutatav nupp lisaks puutetundlikule ekraanile mugavaks menüüdes liikumiseks.

Kella mällu võib salvestada lemmikmuusika ning kellaga ühendada Bluetoothi abil juhtmevabad kõrvaklapid – nii saab muusikat kuulata trenni tehes ka siis, kui nutitelefoni kaasas pole.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.