Huawei uus randmeseade: kell ja klapid, kas need mõlemad mahuvad randmele?

Kui oled kunagi trenni tegema läinud ja hakkad kellalt trenniträkkimist peale panema, siis võid avastada, et kõrvaklapid on kuskile kadunud. Uue Huawei Watch Budsiga (hind 489,99 eurot) seda probleemi kunagi teki. Kõrvaklapid on kella sees.

Tegemist on tõesti omapärase lahendusega – kella sihverplaat käib üsna kindlalt kinnituvast kaanest nupuga lahti, kaane all on kaks üliväikest, kuid siiski üsna tihedalt kõrva käivat nööpkõrvaklappi, mis, nagu sellistele kombeks, laevad end kella sees nagu laadimiskapslis.

Kuigi ergonoomiliselt pole olnud võimalik kuularitele mingit keerukamat erikuju anda kui silinder (sest need peavad kitsasse kellakorpusse ära mahtuma), on siiski võimalik vastavalt oma kõrva kujule valida kolmes suuruses silikoon-otsiku vahel, et klapid paremini püsiksid.

Kui oled kaane juures olevale nupule vajutanud ja sihverplaat avaneb, ei pea kartma, et sisu trenniraja mutta pudeneb. Kuularid hoiavad end üsna kindlalt kaane küljes kinni magnetitega. Samas on neid üsna mugav oma pesast kätte saada.

Iseenesest on võimalik kellaga ka üsna vihmase ilmaga trenni tegema minna või higistada, aga päris vee alla minna selle seadmega ei saa. Samas antakse kella korpusele IPX7 veekindluse tase, seega korpus peab paremini vastu, kui IP54 standardile vastavad kuularid. Kasutusjuhendis soovitatakse vett mitte klappide kambrisse kaane alla lasta.

Kuna mõlemad kuularid on täpselt ühesugused, siis tuvastab kell ise, kumba kõrva sai üks või teine pistetud. Selleks peab peaga korraks noogutama ettepoole ja klapid saavad teada, millises kõrvas on.

Väga väikeste kõrvapulkade peal on veel ka puutepind, millega saab muusikat juhtida või kõnedele vastata. Mida üks, kaks või kolm vajutust teevad, seda saab mobiiliäpist Huawei health (Tervis) määrata. Äpi peab alla laadima Huawei enda äpipoest AppGallery.

Kõrvaklappidel on lisaks ka mürasummutuse funktsioon ja “läbipaistvus”, mis vastupidi võimendab ümbritsevaid helisid, et saaksid kõrvasid vabastamata kuulata, mis ümberringi toimub.

Rohkem kui kella sees olevaid klappe polegi sul enam vaja, sest samadega saab kuulata muusikat nii telefonist kui kella enda mälust. Samas võib ka kõnesid nendega vastu võtta.

Muus osas on aga Huawei Watch Buds nagu üks keskmine tubli Huawei nutikell ikka – trenniäppidega, tervise jälgimise, mobiiliteavituse edastamise ja vahetatavate digitaalsete sihverplaatidega. GPS-i saab panna trenniteekonda jälgima ning treeningud lähevad kellast nutitelefoni ning vastavalt seadistades edasi mõnesse tervise träkkimise keskkonda – näiteks Stravasse.

Kui kõrvaklapid on kadunud, saab neid kellast või telefonist otsima hakata. Kui need on endiselt leviulatuses (10-20 meetrit), siis annavad need valju piiksumisega endast märku.

Kell ise kestab umbes kolm ööpäeva, kõrvaklapid mängivad muusikat ühe laadimisega kuni neli tundi, mürasummutusega kolm tundi. Kui paned klapid tagasi kella sisse, hakkavad need kella akult uuesti laadima. Kell ise aga laeb end juhtmevaba laadijaga, mis on kaasas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.