Maailma ainus kõrvaklappidega käekell. Kas sellist imevidinat on tegelikult vaja?

Pealtnäha tavaline nutikell, aga tegelikult üldse mitte.Foto: Geenius

Peale vaadates näeb Huawei Watch Buds välja nagu iga teine nutikell. Ekraani all on peidus aga nupp, mis avab sihverplaadi ja paljastab funktsiooni, mis teeb sellest kellast ainsa omasuguse maailmas. Liialdamata!

Kuidas see võimalik on?

Võib-olla olete Huawei imekella kohta juba lugenud. Aasta jooksul on see saanud päris korralikult kõlapinda, kuna tegu on esimese kellaga maailmas, mille sees on peidus kõrvaklapid (sellest ka nimes “buds”). Kui seda oma sõbrale mainisin, küsis ta imestusega: kuidas? Kõrvaklappe on tänapäeval küll igas suuruses, aga raske on ette kujutada nii pisikesi, mis mahuks käekella sisse, ilma seda parajaks kobakaks muutmata. Olin ka ise skeptiline, kuna eelistan käel kanda pigem väiksemat kella – lihtsalt mugavusest.

Seda suurem oli minu üllatus, kui Huawei Watch Budsi esimest korda käe peale panin. Sügavalt kahtlen, et keegi peale vaadates ära jagaks, et selle kellaga midagi “imelikku” teoksil on. Igasuguste liialdusteta näeb see välja nagu iga teine, täiesti normaalses suuruses ja täpselt nii mugav kui üks hea kell olema peab. Kui numbritest rääkida, on kella paksus 15 mm ja kaal 66 grammi.

Parimad kõrvaklapid on need, mis parasjagu kaasas on

Kella ekraan tõuseb nupuvajutusega üles ning juhtmevabad klapid kinnituvad ülimugavalt magnetiga ekraani sisemise külje vastu (niisiis ei pea muretsema, et klapid kuhugi välja kukuvad, kui “kaane” avad).

Kui netis arvustusi sirvida, kurdetakse päris tihti, et klapid on nii väikesed, et ei istu korralikult kõrvas (kuigi klappidele on komplektis erineva suurusega kummist otsikud). Minul sellist probleemi ei tekkinud, pigem just üllatusin klappide mugavuse üle, aga samas olen sarnase kujuga ka harjunud. Kellele sellised “nööbid” üldiselt ei meeldi, sellele suure tõenäosusega ei meeldi ka Huawei Watch Budsi klapid.

Mis teeb klappide kasutamise veel mugavamaks, on see, et ei pea iga kord ajama taga pisikest kirja, kumb on vasak ja kumb parem klapp. Nutikas süsteem saab ise aru, kummas kõrvas klapp on ja paneb heli vastavalt paika.

Mis puutub helikvaliteeti, siis see on umbes-täpselt nii hea, kui eeldada võiks. Ehk isegi natuke parem. Maailmas on olemas tohutult palju kehvemaid klappe ja kindlasti ka tunduvalt paremaid.

Kaamerate kohta kehtib ütlemine, et parim kaamera on see, mis sul kaasas on – viitamaks sellele, et nutitelefonist on sageli rohkem kasu kui uhkest profikaamerast, kuna viimast pole sul tõenäoliselt kohe käepärast, kui midagi jäädvustamisväärset juhtub.

Huawei Watch Buds annab esmakordselt võimaluse sedasama ütlemist kohandada ka kõrvaklappidele. Kui jalutad tänaval ja saad häälsõnumi, siis on sisuliselt käe küljes olevad miniklapid ideaalne leiutis. Kui tahad kuulata oma lemmikalbumit ja muusikaelamust korralikult nautida, läheb tõenäoliselt vaja kvaliteetsemaid “ülepea” klappe. Samas eelistusi on igasuguseid ja mõni kuulabki muusikat ainult vanadest AirPodsidest, nii et sel juhul on Huawei Watch Buds korralik edasiminek.

Kell monitoorib praktiliselt kõike, mida üldse võimalik

Kui kõrvaklappide innovatsiooni hetkeks ignoreerida, on tegemist heas mõttes tavalise nutikellaga. Kõiki funktsioone siin üles loetleda ei jõuaks, aga peamiseks märksõnaks on tervis. Kellal on 80 spordirežiimi, värskelt täiendatud une monitoorimise tehnoloogia ja kõiksugu teiste tervisenäitajate monitooring. Huawei spordisüsteem annab juurdepääsu ka nutikale jooksutreenerile, aktiivsuse premeerimissüsteemile ja kohandatavatele isiklikele treeningkavadele. Isegi kui igapäevaselt sporti ei tee, on nutikellaga hea silma peal hoida, et tervisenäitajad oleksid jonksus ja unerežiim korras.

Kui juba spordist rääkida, on oluline ära mainida, et kõrvaklappide lisamisega on tehtud üks päris arvestatav ohverdus. Nimelt pole kell veekindel, niisiis ujuma (ega pesema) sellega minna ei tohi. Samas ei lähe ujumistrennis reeglina vaja ka kõrvaklappe, nii et võib-olla polegi see liiga suur kaotus. Kell on iseenesest IPX7 veekindlusega ja klapid IP54 tolmu- ja niiskuskindlusega, mis tähendab, et trennis higistades või isegi vihma käes ei tohiks Huawei Watch Budsiga midagi juhtuda.

Kellele Huawei Watch Budsi siis soovitada? Ideaalne oleks see ilmselt inimesele, kellel on hetkel nii klapid kui kell ajale jalgu jäänud – siis saab tõesti lüüa kaks kärbest ühe hoobiga. Kui korralik nutikell on juba olemas, ei näe põhjust seda Huawei Watch Budsi vastu välja vahetada. Kella sees kaasaskantavad kõrvaklapid on küll ülimugavad, aga kvaliteedilt jäävad need korralikele klappidele nii palju alla, et minule piisaks neist vaid hädaolukorras ajutiseks asenduseks – näiteks siis, kui “päris” klapid on koju ununenud või tühjaks saanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.