Kas nutikell, mis näeb välja nagu luksusese, sobib ka spordimehele?

Kas Huawei Watch GT 4 on ainult iluasi või üllatab ka muuga?Foto: Huawei

Kui oled mõtte nutikellast, mida ka treenimisel kasutada, siiani maha matnud, sest kummirihmaga spordikellad ei paku pinget, siis nüüd on Huawei lagedale tulnud uue mudeliga, mida võrreldakse välimuselt lausa luksuskelladega. Hind pole aga sugugi krõbe. Kas Watch GT 4 ongi ainult iluasi või üllatab see ka muuga?

Kui Huawei Watch GT 4 karbist välja võtta, torkab esimesena silma ikkagi disain. 46 mm versioonil on lahe kaheksanurkne korpus, mis ümmarguste ja ristkülikukujuliste nutikellade seast selgelt eristub. Kella korpus on roostevabast terasest, samamoodi nagu eelkäijal Watch GT 3-l. Vastupidavuse üle kurta ei saa. Classic versiooni roheline rihm on valmistatud taaskasutatud plastist, nii et keskkonna säästmise eest plusspunktid (näeb ka täitsa äge välja).

Samamoodi tuleb kiita 41 mm versioonide välimust. Saame täitsa aru, miks GT 4 luksuskelladega võrreldakse. Teist nii elegantset nutikella on raske leida – täielik moeese. Maitsetuid lisavidinaid kella küljes pole. Kui nokkida, siis vahest võib ainsate puudustena välja tuua väiksema ekraani ja aku. Idee poolest on 41 mm versioon mõeldud naistele, seepärast ka õrnema joonega disain.

Vasakul 46 mm rohelise rihmaga versioon, paremal 41 mm.Foto: Huawei

Uuel mudelil on üle 100 spordirežiimi

Olemuselt on Watch GT 4 loomulik edasiminek Watch GT 3-st. 2021. aasta sügisel, kui GT 3 turule tuli, edestas see konkurente pikalt. Ilmselt seetõttu otsustas Huawei uue nutikellaga suhteliselt turvalist mängu mängida: pole vaja muuta seda, mis juba hästi toimib. Niisiis ongi GT 4-l täpselt sama 1,43-tolline 466 x 466 eraldusvõimega AMOLED-ekraan nagu eelkäijal, tagaküljel samad terviseandurid, täpseks asukoha määramiseks on L1 ja L5 satelliitide tugi.

Mis seekord natuke teisiti on – mainitud terviseandurite kasutamist on edasi arendatud. Nagu Huawei kellad ikka, sobib ka GT 4 (oma luksuslikust välimusest hoolimata) harrastussportlastele. Valikus on rohkem spordialasid kui varem, näiteks tennis, lauatennis, padel ja sulgpall. Muidugi on olemas ka jooksmine, jalgrattasõit, matkamine, ujumine ja suusatamine – kokku üle 100 spordirežiimi. 41 mm versiooni õrnast välimusest ei tasu lasta end eksitada: minimalistliku ja vastupidava disainiga kell on ideaalne kaaslane nii sise- kui ka vabaõhutegevusteks.

Uued funktsioonid koos HarmonyOS 4.0 võimalustega pakuvad kasutajale andmepõhiseid treeningunõuandeid. Funktsioonid, nagu pulsisageduse ja vere hapnikusisalduse mõõtmine, stressi jälgimine ja uneanalüüs, annavad tervisest hea ülevaate. Üks uutest funktsioonidest, mis väärib kiitust, on Activity Rings 2.0: kell jälgib liikumist, treeninguid ja seda, kui palju sa seisad. Eesmärkide täitmise eest saab Huawei Healthi äpis virtuaalseid medaleid, nii et kes muidu liigutada ei viitsi, sellel on nutikellaga lihtsam motivatsiooni leida.

Kella saab ühendada Androidi nutitelefonidega ja kõigi Huawei seadmetega, mis jooksevad HarmonyOS-i peal. Teoreetiliselt peaks kell ja Huawei Healthi äpp töötama ka iPhone’iga, aga GSMArena hinnangus on välja toodud, et siis on funktsionaalsus nii palju piiratum ja aku eluiga kehvem, et pigem tasuks Apple’i fännidel mõni muu kell valida.

Aku kestab kauem kui kunagi varem

46 mm versiooni aku mahutavus on 524 mAh, samas kui väiksemal, 41 mm versioonil on 323 mAh aku. Kirjade järgi kestab suurema versiooni aku maksimaalselt 14 päeva, keskmise kasutuse juures 8 päeva. Väiksema kella aku peaks kestma jämedalt võttes poole vähem. Testid on näidanud, et tegelik pilt pole palju erinev: GSMArena testis kestis aku tavapärase kasutuse juures terve nädala. Kui iga päev kõiki tulesid ja vilesid kasutada ning trenni teha, peab aku vastu neli päeva. See on konkurentidest tükk maad kõvem tulemus.

Huawei Watch GT 4 laadimine on lihtne. See töötab kõigi Qi juhtmevabade laadijatega, samuti nutitelefonidega, mis toetavad n-ö tagurpidi laadimist (st kella laadimiseks on võimalik kasutada teist nutiseadet, mille aku on täis). Parima tulemuse saavutamiseks soovitatakse kasutada ikkagi karbis kaasas olevat akut, mis laeb täiesti tühja kella täis keskmiselt 110 minutiga.

GT 4 näeb väga hea välja ja nii võib vabalt meelest minna, et selle sees olev riistvara on sisuliselt sama mis eelkäijal. Muidugi on raske midagi ette heita, kuna GT 3 riistvaraga polnudki midagi erilist valesti. Aku pikk tööaeg, selge liides uute ja täiendatud funktsioonidega ning hästi läbimõeldud disain tähendavadki kokkuvõttes, et GT 4 on väga hea valik. Kui sinna juurde lisada mõistlik hind (Tele2 e-poes algavad hinnad 249 eurost ning kõige kallim 41 mm Elite variant maksab 399 eurot), polegi ime, et uut kella nii palju kiidetakse.

Muide, kui ostad Huawei Watch GT 4 nutikella praegu, saad kingituseks tasuta kaasa Huawei Freebuds SE2 kõrvaklapid, mille eest küsitakse muidu 49 eurot. Pakkumine kehtib kuni 8. jaanuarini või kuni kaupa jätkub.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.