Mac mini – võimas lauaarvuti, mille võib isegi taskusse pista

Kui oled Apple´i seadmete kasutaja, siis ilmselt ei tule enamasti mõttessegi omale laua alla suur arvutikast muretseda. Kui aga tahad võimsat arvutit kontorisse või koju, millega suure ekraani ja hea klaviatuuri-hiirega töötada, siis Mac mini M2 on väga sobiv variant.

Tegemist on pisikese ja kerge arvutikastiga, mis on tõesti nii väike, et võib isegi kaasa võtta. Aga miks mitte, kui kodu- ja kontoritöökohal on eraldi monitor, klaviatuur ja hiir olemas, saabki mõlemas kohas kasutada? Kui aga pole vaja transportida, siis mahub see väike arvuti püsivalt lauale või riiulisse ning ei riiva silma. Tolmu kogub ka vähem, kui suur kast.

Lauaarvuti Apple Mac Mini M2 on saadaval erinevas varustuses ja hinnad algavad 739,99 eurost, ulatudes 1599 euroni. Seega iga vajaduse jaoks on oma mudel olemas.

Odavaimatel mudelitel on küll vähem mälu ja M2 protsessor, kuid nendegi näitajate puhul pole põhjust muretseda, et masin tõsisema tööga hakkama ei saaks. Mac mini on mõeldud nõudlikumale kasutajale ja veab välja ka tõsisema pildi- või videotöötluse, samuti saab sellega vajadusel mängida ja kontoritööd teha.

Pro-mudeli suurim erinevus on aga võimas M2 Pro protsessor, mis on tippvõimsusega ja sobib proffidele, kes tahavad eriti palju arvutusvõimsust väikeses korpuses, mis laual palju ruumi ei võta.

Sobivat mudelit valides peaks paika panema, kui palju on vaja operatiivmälu ja massmälu, selle järgi leiab sobiva arvuti kiiresti. Ka erinevaid ühendusliideseid on Pro-mudelil pisut rohkem: näiteks neli Thunderbolt 4/USB 4 Type-C pesa, mitte-Pro mudelil on neid kaks. Muid erinevusi eriti polegi (ka mõõtmed on vaevumärgatavalt erinevad).

Arvutikasti saab üle HDMI monitoriga ühendada ning USB pesasid on piisavalt igasuguste lisaseadmete jaoks. Traadita saab ühendada kiire WiFi 6E võrguga või kaabliga gigabitise LAN-võrguga või kui soovid, siis isegi kümnegigabitisega.

Arvuti töötab MacOS Venturaga ja on optimeeritud paljude programmide jaoks, SSD mahtu aga võib hiljem vajadusel suurendada kuni kaheksa terabaidini.

Pole muidugi üllatus, et Mac on turvaline. Sellel viirused ja pahavara nii lihtsalt ei levi. Kuid sellegipoolest on kasutusel ka tõhus turvatarkvara.

Oma lauaarvutiga võib ühendada 4K- või 8K-monitori ja töödelda videoid näiteks Final Cut Pro´ga, mis on üks hinnatuim monteerimistarkvara proffide jaoks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.