Mis on LG NanoCell ja miks on selline nutiteler palju parem, kui tavaline?

LG on kõige tuntum OLED-telerite tootja, kuid nende kõrval on olemas ka NanoCell telerite seeria, mis on odavam, kuid OLED-ekraanile lähedase kvaliteediga. Mismoodi see tehnoloogia töötab ja milline on üks hea LG NanoCell teler?

Kui OLED-teleri puhul valgustatakse iga pildipikslit ekraanipaneelil eraldi valgusallikaga ning see annab ülimalt täpsed värvid, suure kontrastsuse ja selgeima pildi, siis NanoCell on justkui pooleldi LCD, pooleldi aga OLED telekas, kui kõvasti üldistada.

Tavalise LCD-teleriga teeb NanoCelli sarnaseks see, et ekraanipaneeli tehnoloogias kasutatakse samamoodi traditsioonilist eraldi taustvalgustust, mis valgustab tagant LCD-elemente.

Kuid ekraani peal on veel üks õhuke kiht väikeste nanoosakestega, mis neelavad kõik mittevajalikud lainepikkused ja filtreerivad välja vaid täpse värvi. Nii annavad need nanoosakesed palju teravama pildi, erksamad värvid ja sügavama musta, kui tavalised vedelkristallekraanid. See tekitabki OLED-telerile lähedase kogemuse: kui OLED võidutseb väga sügava mustaga, sest pikslid kas põlevad või ei põle ja mingit taustvalgustuse läbikumamist pole, siis NanoCelli puhul on jälle ekraanil võimalik võimsama taustvalgustusega heledust rohkem tekitada.

Kui OLED-ekraani tehnoloogia annab kokkuvõttes siiski veelgi parema pildi, siis NanoCell katab hästi vahe tavalise taustvalgustusega LCD ekraani ja OLED-i vahel, pakkudes kvaliteetset alternatiivi soodsama hinnaga. Nimelt on OLED-paneelide valmistamine palju kallim, kui taustvalgustusega, kuid nanoosakeste kihiga NanoCelli puhul.

Milline on üks hea LG NanoCell tehnoloogiaga nutiteler, mida endale praegu koju osta?

Kui arvestada, et keskmine ekraanisuurus on 55 tolli (tasapisi hakkab see nihkuma 65-tolliste telerite suunas, kuid keskmises korteris pole nii suurt vaja), siis sobib väga hästi 4K eraldusvõimega LG 55″ NANO763 UHD SmartTV (hind 489,99 eurot). 4K sisu on praegu igalt poolt piisavalt saada erinevalt 8K-st, pealegi on 8K telerid veel oluliselt kallimad. Seega ühe hea ja korraliku nutiteleri saab nüüd endale kätte alla 500 euroga.

LG kasutab operatsioonisüsteemina WebOS-i, mille jaoks on olemas enamlevinud nutitelerite äpid: Netflix, Youtube, Amazon Prime, Apple TV jne. Lisaks muidugi on olemas ka mängud, sest LG toetab NVIDIA GeForce Now pilvemänguplatvormi. See töötab erinevate seadmetega ja kui mäng jäi arvutis pooleli, saab seda samalt kohalt suurel ekraanil jätkata.

LG telerimudel on varustatud kolme HDMI pesaga, kahe USB pesaga lisaseadmete ja lisamälu jaoks, olemas on võrguühendus nii LAN-kaabli kui WiFi kaudu. Teler toetab Apple HomeKit-i ja AI ThinQ nutikodu, Google Assistanti ja Amazon Alexa häälkäsklusi. Salvestada saab saateid USB pessa ühendatud kettale.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.