Head mänguriarvutid: millised neist pista kingipakki?

Koolivaheaja kingituste aeg on käes ja üsna kindlalt sobib selleks hea laua- või sülearvuti, millega vabal ajal mänge mängida. Praegu tulevad nendega veel lisakingitusena kaasa ka Razeri korralikud mängurikõrvaklapid väärtuses 69,99 eurot (vaata selle kohta lähemalt siit).

Siin on soovitused, milliseid mängurimudeleid tasuks just nüüd kaaluda.

Lauaarvuti Lenovo IdeaCentre G5 (Windows 10ga 999,99 eurot, Windows 11ga 1049 eurot)

Võimsa jahutusega Lenovo e-spordi arvuti on efektse LED valgustusega, kiire Ryzen5 protsessori ja NVIDIA eraldi graafikakaardiga GeForce GTX 1660 Super, mis on veel kiirem, kui tavaline GTX 1660. Mälu saab laiendada kuni 32 GB (DDR6) ning mänguriarvutile omaselt saad ise selle sisemust tuunida üsna suures ulatuses. Mahukal korpusel on sinakas valgustus.

Valida saab nii Windows 10ga kui Windows 11ga mudeli.

Lenovo Legion 5 17 (hind 1529 eurot)

Lenovo Legion on tuntud vastupidavate mänguriarvutite seeria, mille sel isendil on tuumaks AMD Ryzen5 mobiilne protsessor, ülikiire PCIe NVMe SSD (512 GB) ja võimas NVIDIA tippgraafika GeForce RTX 3060 graafikakaardiga. Mida veel tahta? Kui tahad eraldi numbriklaviatuuri, siis jah, see on samuti olemas. Väga suur 17-tolline ekraan on Full HD resolutsiooniga ning täpseid värve tagava laia vaatenurgaga IPS paneeliga. Poole tunniga saab aku 50% täis, aku kestab peaaegu kaheksa tundi.

Lenovo Gaming 3 (hind 829,99 eurot)

See Lenovo mänguriarvuti on kompaktsem ja kergem, kuid tuumaks nagu eelmiselgi võimekas Ryzen5 protsessor. Lisamugavuseks on eraldi numbriklaviatuur, graafikakaardiks NVIDIA GeForce GTX 1650, mis on 56% kiirem, kui Lenovo eelmises mudelis.

15,6-tollise ekraani resolutsiooniks on taas Full HD, mida toetavad enamus mänge. Salvestamisel kasutatakse PCIe NVMe tehnoloogiaga ülikiiret SSD-d.

HP Pavilion Gaming 15 (hind 1099 eurot)

HP mänguri-sülearvuti näeb efektne välja oma nurgelise disaini ja värvilise taustvalgustusega. Masin on oma võimsuse kohta üsna õhuke ja varustatud AMD tipp-protsessoriga Ryzen 7 5800H. Energia kokkuhoiuks oskab see kaheksatuumaline protsessor osa võimsust vajadusel välja lülitada, et aku kauem kestaks. Suur Full HD ekraan on IPS paneeliga, mis tagab täpse värviedastuse ja laia vaatenurga ning lisaks on ekraanikate matt, et peegeldused ei segaks.

Peale mängimise saab selle masinaga hästi ka kontortööd teha, sest sel on mitmeid hea äriarvuti omadusi, palju ühendusi ja kiirlaadimine. Muidugi on see masin ka kontoritööks väga kiire.

Lenovo IdeaPad Gaming 3 15 (hind 899,99 eurot)

Soodsa hinnaga Lenovo mänguriarvutil on kiire AMD Ryzen5 protsessor, palju ühendusi ja mati pinnaga Full HD ekraan IPS paneeliga.

Sellest võiks saada esimene tõsine tööriist e-sportlase karjääri alguses ja ühtlasi on mänguriarvuti ka igati võimekas igapäevatööde tegemisel. Võimsust selleks on enam kui piisavalt ja aku kestab tänu energiasäästlikule AMD protsessorile kuni 5 tundi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.