ThinkCentre M70q – õhuke lauaarvuti, mis mahub kasvõi monitori selja taha

Kas lauaarvuti peab tolmu koguma kuskil jalgade juures laua all põrandal? Kindlasti mitte, kui see on moodsalt kerge ja kompaktne. Siis mahub selle ära peitma ka laua peale, nii et tööd ei sega.

Et lauaarvuti ikka oma nime õigustaks ja laua alla ei käiks, tuleb võtta kergem mudel, millega siiski masina võimalustes ja võimsuses järeleandmisi ei pea tegema. Lenovol on selleks otstarbeks olemas kompaktne ThinkCentre M70q (hind 929 eurot), mis sisaldab piisavalt võimsat protsessorit ja ühendusvõimalusi, et katta kõik erinevad kontoritöökohtade nõudmised või miks mitte ka kodus töötaja või kooliõpilase vajadused.

Lauaarvutil on Inteli 13. põlvkonna Core i5 protsessor, kaks kõvaketta või SSD sahtlit, valikulised laiendusvõimalused laiendusportidega ning 16 GB mälumahtu, mida saab samuti juurde lisada.

Oma väikese korpuse tõttu saab arvuti ära peita lauale, lauaplaadi alla riiulisse või isegi monitori taha. Selleks sobivad näiteks Lenovo ThinkCentre Tiny-in-One monitorid, mille tagaküljel on vastav kinnitus olemas.

Miks üldse eelistada sülearvutile lauaarvutit? ThinkCenteri näitel on sel mitu põhjust.

Esiteks muidugi ühendusvõimalused: lauaarvuti külge mahub palju rohkem ühendusporte kui õhukese sülearvuti servadesse. USB pesadest ilmselt puudu ei tule ka nõudlikuma kasutaja jaoks, kes kasutab muuhulgas vanemaid lisaseadmeid või tahab oma nutiseadmeid USB-st laadida. Olemas on USB 2.0 Type-A, USB 3.2 Gen 1 Type-A, USB 3.2 Gen 1 Type-C ning neli USB 3.2 Gen 2 Type-A pesa. Lisaks DisplayPort, HDMI ja LAN-pesa, Bluetooth, Wi-Fi (ax), komplekti kuuluvad ka klaviatuur ja hiir.

Peale selle on lauaarvuti korpusele lihtsam ise ligi pääseda kui sülearvutile, kus on kõik väga kompaktselt ja keeruliselt ära paigutatud. Tööriistavabalt saab lauaarvutil vahetada SSD ketast või kõvaketast, mälumooduleid või muid lisamooduleid. Ka hooldamine on imelihtne. Seda arvutit on mugavam ühendada vanade välisseadmetega ja laiendada. Ühe arvutikasti taha saab ühendada kuni neli monitori.

Lauaarvutilt tavaliselt erilist lisavastupidavust ei oodata, kuid ThinkCentre on siiski selles suhtes samuti silmapaistvalt kauakestev, vastates militaarstandardi MIL-STD 810H nõuetele rasketes keskkonnatingimustes töötamise kohta.

Lenovo arvuti on veel energiasäästlik ja selle tootmine keskkonnasäästlik. Kui seade saab vanaks ning kuulub väljavahetamisele, võib selle tagastada ning materjalidest taaskasutatakse võimalikult suurt osa uuesti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.