LeapINi blogi

10 kõige soodsamat linna, kus digirändurina elada

Digiränduritele pole oluline ainult hea internetiühendus, vaid ka soodsad elamistingimused. Lonely Planet reisiportaal on kokku pannud nimekirja maailma linnadest, kus on soodsam hakkama saada.

1. Kaohsiung, Taiwan

Ühe kuu arvutuslik kulu digiränduri kohta on selles linnas umbes 842 eurot. Õhtusöögi peale võib arvestada kõigest veidi alla kahe euro.

2. Lviv, Ukraina

Lvivi vanalinn on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja ning sealne kuine elamiskulu digirändurile on keskmiselt 737 eurot.

3. Nha Trang, Vietnam

Tegu on Khanh Hoa provintsi pealinnaga ning kõige populaarsema rannakuurortiga Vietnamis. Igakuiselt peab digirändur seal välja käima 478 eurot.

4. Katmandu, Nepal

Katmandu on Nepali pealinn ja ühtlasi ka riigi suurim linn. Keskmiselt võib arvestada selles linnas kuludeks 573 eurot kuus.

5. Hanoi, Vietnam

Vietnami pealinna kasuks räägib suur hulk paiku diginomaadidele töö tegemiseks, samuti on Hanois heal tasemel start-up keskkond. Kuludeks võib iga kuu arvestada 757 eurot.

6. Colombo, Sri Lanka

Christoph Kolumbuse auks nime saanud linnas tuleb igakuiste kulutuste jaoks välja käia keskmiselt 878 eurot.

7. Chiang Rai, Tai

Tai on esindatud väikese linnaga riigi põhjaosas, kus keskmised kulud ühes kuus jäävad 876 euro juurde.

8. Dalat, Vietnam

See prantslaste poolt ehitatud linn mõjub oluliselt euroopalikumalt ülejäänud Taist. Ka tempreratuurid on siin hoopis vähem troopilisemad ning igakuiste kulutuste katteks on vaja keskmiselt kõrvale panna 801 eurot.

9. Biškek, Kõrgõzstan

Ka Kõrgõzstani pealinn on digitaalsete nomaadide poolt kõrgelt hinnatud, kuna siin tuleb kuus keskmiselt välja käia 834 eurot.

10. Querétaro, Mehhiko

See linn asub Mehhiko keskosas mägisel alal. Tegu on riigi ühe suurima linnaga ning seda ka turistide külastuste poolest. Digirändurile läheb siin elamine keskmiselt kuus maksma 746 eurot.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.