LeapINi blogi

5 soovitust, mille abil edukaks digiränduriks hakata

Digirändurina alustamine ei pruugi olla lihtne. Need soovitused annavad aimu, millest alustada, kuidas olla edukas ning läbi lüüa.

Hakka vabakutseliseks

Diginomaadina alustamine ei eelda automaatselt oma tavatöökohast loobumist. Väga paljud tööandjad on nõus oma töötajatele sellist eluviisi võimaldama ning suhtuvad igati soosivalt.

Kui soovid päris otsast alustada, siis on variant hakata vabakutselisena enda teenuseid pakkuma. Selle jaoks on olemas mitmeid portaale, läbi mille omale tööalaseid projekte ja kliente saada. Uuri võimalusi näiteks WorkingNomads lehelt või UpWork keskkonnast.

Reklaami ennast

Näita oma oskusi ja reklaami neid. Selleks sobib hästi koduleht või sotsiaalvõrgustik, kus tehtud töid eksponeerida ning võimaldada klientidel ühendust võtta.

Omanda uusi oskusi

Sa võid olla väga hea selles mida teed, aga kunagi pole liiast ennast arendada või uusi oskusi juurde õppida. Digirändurina võib sinu parim valik olla e-kursuste võtmine. Internetist leiab neid suures mahus ja igasuguste teadmiste omandamiseks.

Vali sihtkohti targalt

Ringi rännates vali siht- ja peatumiskohti targalt. Otsi peatuspunkte soodsate hindade järgi ning jälgi, et oleksid olemas tööks vajalikud võimalused nagu internetiühendus.

NomadList pakub nimekirja maailma linnadest, kus on parimad võimalused diginomaadidele.

Google Mapsist leiad kohvikute ja peatuskohtade juurest nüüd ka arvustused, mis aitavad endale parimad kohad vastavalt vajadusele välja selekteerida.

Tee plaan

Arvuta välja oma kulud ning nende katmiseks vajalikud tulud. Pane paika eesmärgid, mille poole püüelda ning mida digirändurina saavutada soovid. Suhtu oma plaani realistlikult ja ning hoia oma eesmärke fookuses, siis võid kindel olla, et saavutad edu.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.