LeapINi blogi

Need üllatavad põhimõtted aitavad sul digirändurina paremini toime tulla

Kontoritöö ei pruugi olla igaühe jaoks. Simona Vanco, kes on diginomaadina ringi rännanud juba pikemat aega, on üles tähendanud need kogemused, millega selles vallas esialgu ei pruugi osata arvestada.

Pane töö ja vaba aja piirid paika

Kuigi digirändurina oled oma aja peremees ja saad olla oma tööasjades väga paindlik, on siiski kasulik enda jaoks töö- aja vabaaeg lahku lüüa. See on kasulik nii tervisele kui ka motivatsioonile töö tehtud saada.

Rutiin ei pea olema halb asi

Rutiinile omistatakse tavaliselt negatiivne tähendus, kuid alati ei pruugi see nii olla. Selle kehtestamine või kindlate tegevuste järgi oma päevase ajakava paikapanek võib aidata sul paremini oma tööd korraldada ja struktureerida.

Suhtlemine tuleb kasuks

Isegi kui sa pole väga suhtleja tüüp, on kasulik seda aegajalt teha. Näiteks üles otsida teised digirändurid, kes aitavad nõu ja jõuga või jagavad oma kogemusi piirkonna kohta, kus sa ise parajasti viibid.

Selleks võid otsida Facebookist sellele elustiilile pühendunud gruppe või külastada näiteks digiränduritele mõeldud Buffer nimelist kogukonda Slackis.

Liigne reisimine pole kasulik

Kuigi diginomaadina on üheks suureks boonuseks võimalus reisida maailma eri paikadesse, võib selles ka oma oht peituda. Kui kulutada sellele liigselt aega, võib kannatada produktiivsus ning seeläbi ka tööst saadav tulu. Seepärast on oluline hoida reisimise ja töötegemise vahel tasakaalu.

Kohtumised võivad olla produktiivsed

Paljud inimesed tänapäeval eelistavad silmast silma kohtumiste asemel digitaalsete kanalite kaudu vestlemist ja e-kirjadega suhtlemist.

Tegelikult on hea mõte aegajalt oma klientide ja tööandjatega kokku saada ning laua taga asju arutada või telefoni teel suhelda. See aitab üksteist paremini mõista ning võimaluse asju paremini selgeks rääkida.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.