LeapINi blogi

Töö Eesti idufirmas, mida tehakse hoopis Vahemere rannas

Osa LeapINi raamatupidajate tiimist sõitis sügisel soojale maale, aga mitte üldse puhkama, vaid hoopis kaugtööle. Kuidas puhkusekuurort ja töö tegemine kokku käivad?

LeapINi raamatupidaja Eve Sarjas selgitas, et kui niisama kontorist eemal tehakse tööd palju, siis lausa teise riiki veel väga sageli tööle ei minda. “Meie tiim katsetas selle võimaluse ära ja külastasime Küprost, ainukeseks eelduseks majutuse leidmisel oli interneti kasutamise võimalus,” rääkis Sarjas.

Sarjas selgitas ka tõsiasja, et hämarast Eestist hoopis soojemasse keskkonda minnes jääb aega nii reisieluks, kui töötamiseks.

“Me üritasime planeerida tööaega nii, et saaksime ka võimalikult palju näha ja uue kultuuriga tutvuda,” rääkis Sarjas Küprose reisist. “Üritasime jagada tööpäeva kaheks. Tegime tööd hommikul ja õhtul, kuna Küprosel läks varakult pimedaks. Mõnel päeval aga vastupidi – tegime päeval tööd ja õhtul käisime kohalikku toitu maitsmas ning jalutamas.”

Sarjas lausus, et minnes soojale maale kaugtööle, võib see mõjutada tööviljakust, aga ainult heas suunas. “Tööviljakust mõjutaski võibolla niipalju, et tegime tööd produktiivsemalt kuna tahtsime kogu nädalast maksimumi võtta,” rääkis Sarjas. “Õnneks jäi meie reisiaega ka nädalavahetus, seega selle võrra oli tööpäevi vähem ja õnneks töö kannatada ei saanud.”

Mida veel teha saab?

Seega ei olekaugtöö Küprosel ainult rendimajas töötamine, vaid saab ka saarel džiibiga ringi sõita ja kohaliku õpetajaga joogat teha. “See pidi arvuti taga toimetavatele inimestele maru kasulik olema, seega võtsime pakkumise vastu,” märkis Sarjas.

On see siis ikkagi rohkem puhkus või töö? “Pigem oli see ikkagi ühendatud nii töö- ja puhkusereis. Päris sada protsenti ennast välja lülitada ei saanud, mõtted keerlesid ikka ka natuke töö ümber, aga mingil määral ikkagi asendab selline reis ka puhkusereisi. Mulle väga meeldis selline kooslus ja läheks iga kell veel,” rääkis Sarjas.

Erilised raamatupidajad

Võib tekkida küsimus, miks saata soojale maale just raamatupidajad. Raamatupidajad ei ole nimelt LeapIN-s niisama raamatupidajad nagu mõnes muus ettevõttes. LeapIN teenindab freelancereid ja aitab neil ühemehe-ettevõtetel mugavalt oma põhitegevusele keskenduda. Raamatupidajad on seega võtmetähtsusega, et firma klientide asjad sujuvalt tehtud saaks.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.