Miterassa blogi

Kingiabi: suur ülevaade, kuidas valida meeldejääv heliline jõulukink

Mõnikord on vaja tööle, õppimisele või trennile keskenduda. Mõnikord tahaks omaette oma lemmikseriaali või Youtube´i videosid vaadata. Mõnikord aga hoopis ühistranspordis või lennukis müravaba puhast heli nautida või köögis muusika saatel õhtusööki valmistada. Siin on kingiabi soovitused igaks elujuhtumiks – vaatame, millised seadmed millistele kingisaajatele kõige paremini istuvad.

Sportlastele kindlalt peas püsivad ja niiskuskindlad klapid

Kui kingisaajaks on sporditegija ja trennis käija, siis talle on vaja erilisemaid klappe – selliseid, mis joostes ja harjutades kõrvast ei kukuks, higistades üles ei ütleks ja tänaval joostes või vändates vajadusel ka liiklusmüra läbi laseks.

Jlabi spordiklapid Flex Sport Wireless on ideaalsed neile, kes eelistavad igas olukorras kõrvapealseid klappe. Juhtmevabad, vastupidava ning painduva kaarega klapid on pestava polsterdusega, korraliku akuga (kestab 20 tundi) ning mikrofoniga, nii et saad oma nutiseadmele vajadusel ka häälkäsklusi jagada või mobiilikõnesid vastu võtta. Paraku võivad kauem kestvas trennis kõrvapealsed klapid pisut umbsed, seega suvel võiks eelistada kõrvasiseseid. Talvel väljas olles aga on kogu kõrva katvad spordiklapid ilmselt üsna head ka kaitseks näpistava pakase vastu.

Suurema vabaduse annab siiski juhtmevabadus – Sennheiseri spordiklapid CX Sport on mobiiliga ühenduses üle Bluetoothi, kuid vasaku ja parema kõrva kuularid on omavahel kaabliga seotud. See tagab võimaluse vajadusel nööpkõrvaklapid kõrvast võtta ja näiteks kaela riputada – kui pole kuskile ära panna, siis nii on hea hoida neid ära kadumast. Lisaks mahub juhtme külge väike pult, millega muusikat ja helivaljust juhtida.

Apple´i omanduses oleva Beatsi klapid Powerbeats Pro on uus mudel, mis pakub täielikku vabadust sportimisel – aku on kummagi kõrvaklapi sees, aga samas hoiab neid kindlalt paigal kõrva taha käiv sang. Apple H1 kiip tagab probleemideta ühenduse kõigi Apple´i seadmetega, aku kestab kuni 9 tundi. Koos laadimiskarbiga tuleb aku tööajaks juba 24 tundi.

Tavalised Airpodsid ehk Apple´i juhtmevabad kõrvasisesed klapid laadimiskapsliga pole veekindlad, kuid sportimiseks võid kasutada uusimat Airpods Pro mudelit, mida saab tellida. Need on aktiivse mürasummutusega ja sportimiseks sobiliku niiskuskindlusega.

Kõigi spordiklappide valiku leiad siit.

Mängurile: mugav kõrvapadi pikkadeks seanssideks

Üks tähtsamaid omadusi mängurikõrvaklappidel on mugavus, sest mõnikord võib mänguseanss päris pikaks venida. Seega sobivad kõige paremini üle kõrvade käivad suured klapid koos mikrofoniga – paljudes mängudes, kus tegutsetakse tiimina, peab saama omavahel rääkida.

Siin on mõned, mis peaksid rõõmustama iga arvutimängurit.

Razer Kraken X on uus mudel, mis pakub sisseehitatud Surround Sound 7.1 heli. Mängimiseks on see väga oluline, sest aitab aru saada, mis suunast heli tuleb. Kuuldes krõpse ja sahinaid õigest suunast, saad sellest varem teada kui teised ja oled niimoodi kindlamalt teel võidu poole. Krakenil on ka korralik mürasummutav mikrofon, mis kahjuks pole korpusest eemaldatav.

Sennheiseri avatud patjadega peakomplekt GSP 500 on nagu eelminegi tavalise helikaabliga ühendatav, mürasummutava mikrofoniga ja väga mugavate kõrvapatjadega. Avatud padjad tähendavad seda, et kõrvad saavad rohkem “hingata”, pole ümbritsevast õhust isoleeritud ja klappide kasutamisel ei hakka liiga palav. Samas kostab avatud patjadega rohkem müra kõrva. Oma toas vaikuses mängides see aga tavaliselt ei sega.

Kui tahad reisil olles mängida, siis sobivad kõrvasisesed kompaktsed klapid, millel on oluline ka mürasummutus. Razer Hammerhead Pro V2 pakubki võimalust igal ajal igas kohas ühendada oma klapid kas süleri või nutitelefoniga USB pesa kaudu ning mängida rahulikult ilma kõrvaliste segajateta. Klapid ei võta palju ruumi ja on kasvõi taskus kaasavõetavad.

Lastele õrna kuulmise kaitseks ja müra vähendamiseks

Lastel võib vali muusika kuulmisele halvasti mõjuda, sellepärast on hea, kui neil on peas spetsiaalselt lastele mõeldud klapid.

Piirava helivaljusega klapid lastele, mis lisaks veel tavalisest vastupidavamad, on BuddyPhones´id. Neid on paljudes erinevates värvitoonides ning piiratud helitugevusega kuni 85 dB (mõnedel mudelitel kuni 97 dB). See on sama vali, kui elava liiklusega tänaval.

BuddyPhones Standard pakub kaasa spetsiaalset kaablit kuni nelja kõrvaklapi üksteise külge ühendamiseks. BuddyPhones Explore sisaldab lisaks ka mikrofoni, BuddyPhones Inflight aga on varustatud lennukiadapteri ja kandekotiga, et oleks hea reisil kasutada. BuddyPhones Wave on juhtmevaba, akud peavad vastu kuni 24 tundi ning korpus veekindel.

Reisijale ja ühistranspordis kulgejale

Kui käid palju jala ning kasutad ühistransporti, on vaja selliseid mugavaid klappe, mis näiteks kõndides müra osaliselt summutaks ja bussis või lennukis kõik taustahääled välja lülitaks. Vastavalt eelistustele sobivad nii kõrvasisesed kui kõrvapealsed klapid, peaasi, et neid oleks kasutajal mugav kanda ja juhtida.

Müra aitab aktiivselt eemaldada Marshall Mid A.N.C. Liikuva eluviisiga kasutaja jaoks tähendavad need kõrvapealsed mugavad klapid, et kuulda saab ainult oma lemmikmuusikat, ükskõik mis lärm või hääled ka ümbrusest ei kostaks. Juhtmevabalt summutatakse müra kuni 20 tundi, ilma mürasummutuseta kestavad aga klapid lausa 30 tundi. Sissehitatud mikrofoniga saab kõnedele käed-vabalt vastata.

Mürasummutuse ja mugava puutetundliku juhtimisega Audio-Technica ATH-ANC700BT lõikab samuti ümbritseva müra välja ning laseb kõrva vaid kvaliteetse muusika. Akud kestavad kuni 25 tundi ja see annab vabaduse terve ööpäeva reisida ilma laadimiseta. Sisseehitatud mikrofoniga võib ka kõnesid vastu võtta – selleks tuleb puudutada vaid kuulari puutetundlikku välispinda.

Sennheiseri kolmanda põlvkonna Momentum Wireless sai What Hi-Fi? portaali ülevaates maksimumpunktid ja sobivad väga hästi nii tänavale kui kontorisse. Kolme füüsilise nupuga saad tänaval kõndides nii muusikat juhtida kui mobiilikõnedele vastata. Aktiivne mürasummutus töötab vastavalt valikule kolmes erinevas režiimis: kas täielikult ümbruse helisid summutades, tuult summutades ehk läbi tulevad valitud helid ning kõrva survetunnet vähendades.

Beats Studio3 kõrvaklapid kuulavad aga ümbritsevat heli 50 000 korda sekundis ja saadavad kõrva vastava Apple´i kiibiga töödeldud signaali, mis vastandfaasis kõik kõrvalised heliallikad eemaldab. See sobib väga erinevate müraallikate kõrvaldamiseks alates lennukimootorist kuni inimkõneni.

Avatud kontoris töötajale: vahest on vaja töökaaslasi kuulata

Kui töötad kontoris, kus iga hetk võib keegi sinu laua kõrvale tulla ja midagi küsida, vajad kõrvaklappe, mis vajadusel kiirelt kõne läbi lasevad. Sellised klapid on näiteks Sony WH-1000XM3. Sony Sense Engine vaigistab müra vaid hetkega ja puutetundlikku välispinda puudutades saad sama pika hetkega ka seadeid muuta nii, et töökaaslase jutt kohe läbi kostaks.

Tõelisele audiofiilile – puhas esitus madalatest ülikõrgete sagedusteni

Kui tahad tippkvaliteeti, siis paratamatult tuleb valida kallimate kõrvaklappide seast, sest nende mudelitega peavad tootjad palju rohkem pingutama. Enamasti on Hi-Fi kõrvaklapid väga hea moonutustevaba esitusega pea kõigil inimkõrvale kuuldavatel sagedustel ja enamgi – mõned profitasemel kvaliteediga klapid suudavad taasesitada isegi kuni 100 kHz sagedusi.

Sony MDR-Z7M2 ongi selline mduel, mis suudab taasesitada sagedusi 4 Hz kuni 100 kHz – ülemises otsas on MDR-Z7M2 kahtlemata palju võimekam kui teised kõrvaklapid. Kuna Hi-Fi heli kuulatakse tavaliselt kodus või stuudios, pole vaja kompaktsust ja kergust, oluline on tulemus. Nii võib kõrvapolstrid ja kõlarielemendid teha suured ja mugavad.

Soovid rohkem bassi? Siis on õige valik näiteks Audio-Technica ATH-AVC500.

Köögis askeldajale: mugav Bluetooth-kõlar kaasahaaramiseks

Kui tahad kööki, sauna eesruumi või kuhugi mujale ruumidesse hea kvaliteediga kergelt kaasavõetavat kõlarit, siis peaksid vaatama selliste poole, millel võimalus ka eemalt juhtida, näiteks mobiiliäpi või puldiga ning akult muusikat mängida ilma toitejuhtmeta.

Harman/Kardoni GO+ PLAY MINI on näiteks selleks sobiv. Juhtida saad mobiilist. Kõlar pole just ülikerge, kuid sellevõrra on suuremad kõlarielemendid ning saad nautida võimsamat bassi ja valjemat heli.

Efektset valgust lisaks valjule helile pakub veel Sony SRS-XB31, mille seadeid saad muuta mobiiliäpist. See kõlar on roostetamiskindel ja talub hästi niiskust.

Sonose multiroom kõlar One on ühendatav kodusesse kõlarisüsteemi nii, et saad juhtida kas elutoas üht muusikat, köögis või magamistoas aga hoopis midagi muud mängima või sünkroniseerid kõigis tubades samu lugusid mängima. Sonose äpist võid kõlareid seadistada ja juhtida mugavalt nii ükshaaval kui grupiti.

Töölauale sobib hästi ka kompaktne Sony kuupkõlar SRS-X11, mida teise samasugusega ühendades saad omale arvuti või telefoni juurde stereokõlarid.

Trendikale moearmastajale

Kui tahad silmatorkavaid, hea disainiga moodsaid kõrvaklappe, siis võid üsna kindel olla Taani tootja Bang & Olufseni tootevalikus – kõik tooted on läbivalt väga hea Taani disainiga ja samas ka tippkvaliteediga.

Siit võid valida endale sobivat värvi stiilsed Beoplay H9 klapid või siit Beoplay H4 samuti sobivas värvitoonis. Bang & Olufsen vahetab kaks korda aastas toodete moevärve, et käia trendidega kaasas.

Millest muusikat mängida?

Heade kõrvaklappide ja kõlaritega on vaja ka korralikku muusika allikat. Tänapäeval on kõige tavalisem muusikat kuulata nutiseadmetest, kuid millistest?

Teeme siingi kaks soovitust muusikahuvilisele kasutajale õigeks valikuks.

Sony XPERIA 1 on korraliku Dolby Atmos heliga ja kvaliteetse 6,5-tollise  4K HDR OLED laiekraaniga, millelt filme ja muusikavideoid vaadata. See on igati sobilik meediaseade keskmisest kõrgema nõudlikkusega kasutajale.

iPhone 11 on samuti meediatarbijale justkui loodud. Saad ise teha Youtube´i videosid ja pilte nii sotsiaalmeediasse kui oma isiklikku albumisse ning kasutada sadu IOS-i jaoks loodud muusikaäppe. Apple toetab paljusid kõrgekvaliteedilisi striimingu- ja heliformaate, mis edastavad muusikat kvaliteedikadudeta.

Vaata kõiki jõulupakkumisi T1 Mall of Tallinna 1. korrusel asuvast MySound2Go salongist või e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.