Samsungi telerid pälvisid tänu oma silmasõbralikkusele mitu rahvusvahelist tunnustust

Foto: Samsung.

Samsungi QLED 8K ja 4K telerid pälvisid kahelt erapooletult testimis- ja uurimisfirmalt mitu olulist sertifikaati, mis kinnitavad, et need telerid kahjustavad vaataja silmi võimalikult vähe.

Ettevõte Underwriters Laboratories (UL) andis Samsungi teleritele fotobioloogiliste riskideta LEDtulede märgise ning ettevõte Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE) silmasõbralikkuse sertifikaadi.
 
Mõlemad organisatsioonid testisid Samsungi 65Q900T 8K ja 65Q90T 4K mudelit — need on Samsungi kõige eredama pildiga telerid. Testides uuriti nende sinivalgus-, ultraviolett- ja infrapunakiirgust.
 
“Kõige lihtsamalt kokku võttes näitavad testid, et kuigi meie telekad näitavad eredat pilti, mida on hea vaadata isegi erksa päikesevalguse käes, on need sellele vaatamata silmasõbralikud ehk kahjustavad silmi võimalikult vähe,” rääkis Samsung Eesti koduseadmete valdkonna tootekoolitaja Alari Pennar.
 
Peale selle, kinnitas Pennar, pöörab Samsung oma telerite arendustöös praegu ja edaspidi maksimaalselt tähelepanu nende turvalisusele ja meeldivale kasutuskogemusele.

Niisiis on Samsung nüüdsest esimene setifitseeritud ettevõte maailmas, kelle QLED-telekate LED-tehnoloogiast ei tulene fotobioloogilisi riske.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.