Smarta.ee blogi

Nüüd saad isegi rulood lihtsa vaevaga nutikaks muuta

Tänapäeval on võimalik kodu varustada mitmesuguste nutividinatega, et elu lihtsamaks muuta. Tihtilugu võib nende paigaldamine ja kasutamine olla aga tüütult keeruline. Eesti turult leiab nüüd aga nutikad kardinamootorid, mille abil kodu lihtsa vaevaga veidi targemaks muuta.

SOMA kardinamootorid on oma olemuselt väga lihtsad: tegu on väikese karbiga, mille saab kinnitada akna kõrvale ning selle külge ühendada ruloo keti. Seejärel tuleb vaid haarata telefon või mõni nutikõlar ning kardinaid saabki kontrollima hakata.

Kardinamootorisse jõuab vool päikesepaneeli kaudu, seega ei pea tegemist tegema ka kaablite või patareidega.

Muuda asjad automaatseks

Nutikas kardinamootor ühendub kas sinu nutitelefoniga või mõne nutikõlariga. Seega saab äpi kaudu mugavalt kardinaid üles ja alla liigutada ning soovi korral on võimalik luua ka automaatseid režiime, näiteks märkida, et igal hommikul kell 7 tõmmatakse magamistoas kardin üles ning kell 22 lastakse see jälle alla.

Eraldi režiim on võimalik luua iga toa jaoks, seega võib ka näiteks määrata, et õhtul kell 17 langetatakse elutoa kardinat just õigenatuke, et õhtupäike otse teleriekraanile ei paistaks.

SOMA toetab ka Amazon Alexat ning Apple HomeKiti, seega saab ära kasutada ka hääljuhtimise võimekust ning öelda näiteks Amazon Echo nutikõlarile, et kardinad alla lastaks või üles tõmmataks. Käsklust kuuldes jõuab info mootorini ning justkui võluväel liigubki kardin sellisesse asendisse, nagu soovisid.

Üks mootor maksab 149 euro ning soetada saab neid siit.

Smarta.ee on SmartEST Baltic OÜ kaubamärk. SmartEST Baltics OÜ tegeleb värskematest moevooludest inspireeritud nutiseadmete aksessuaaride, funktsionaalsete ehk kukkumis- ja veekindlate aksessuaaride ja uue generatsiooni nutividinatele maaletoomise ja veebimüügiga Baltikumis.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses