5 head spordimängu, mida sügisel PlayStation 4-ga mängida

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Sügis on mingil põhjusel spordimängude aeg, mil tulevad välja nende kõik olulisemad uued osad. Vaatame, milliseid värskeid tugitoolispordimänge Sony PlayStation 4 peale on just välja tulnud või kohe-kohe tulemas.

1. FIFA 18

Jalgpall on spordialade kuningas ja FIFA on spordimängude kuningas.

29. septembril tuleb välja järjekordne FIFA mäng ja nagu tavaks saanud, on selles jalgpalli-simulaatoris aastaarvud nihkes, nii et mängu nimeks on FIFA 18. Suuri uuendusi selle aasta väljalase kaasa ei too, kuid kõik on jällegi natuke parem. Teist korda kasutatakse FIFA-s Frostbite 3 mängumootorit ja nüüd on see veelgi paremini paika timmitud.

Juurde on tulnud kõike: staadioneid, meeskondi, Ultimate Team Icons legendaarseid mängureid (nüüd on platsil ka Diego Maradona), staaride kaubamärgiks saanud palliliigutusi ja isegi näoilmeid.

Eelmise aasta mängus tutvustati esimest korda ka lugu, mis rääkis sinu kehastatud jalgpalluri Alex Hunteri teekonnast tippu ning see aasta lugu jätkub. Kui sul on eelmise aasta mäng olemas, siis alustad ka täpselt samast meeskonnast, kuhu eelmisel aastal maandusid.

Jalkafännile on uue osa ostmine kohustuslik ja pühapäevamängurile on see hea mäng, millest alustada.

2. Pro Evolution Soccer 2017

Pro Evolution Soccer on viimastel aastatel arenenud aina paremaks ja paremaks ning juba päris paljud eelistavad seda FIFA jalgpallisarjale.

Septembri keskel välja tulnud Pro Evolution Soccer 2017 on saanud juba praeguseks väga palju kiitust, sest areneb kiiremas tempos kui FIFA seeria ning seda peetakse juba praegu sarja kõige paremaks mänguks. Kohati näeb palliplatsil toimuv parem välja kui FIFA-s (ajalooliselt on PES alati kehvema graafikaga olnud) ja erilist kiitust on saanud pallikontroll ja selle varieeruvus.

PES´i suureks puuduseks FIFA kõrval on litsenseeritud tiimide vähesus. Kuigi sel aastal on lisandunud hulgaliselt uusi klubisid, näiteks Londoni Arsenal ja FC Barcelona, siis kaotati Real Madrid ja Müncheni Bayern.

PES´i on kiidetud ka arvuti juhitud tegelaste tehisintellekti eest, mis kohandub mängija mängustiiliga ja ei lase lihtsalt sama taktikat võiduks aina uuesti ja uuesti kasutada. Kui sa tahad natuke teistsugust jalgpallimängu vahelduseks FIFA-le, siis tundub, et just sel aastal tasuks kõige tõsisemalt mõelda Pro Evolution Socceri sarja mängu ostu peale.

3. Everybody’s Golf

Multikalikust väljanägemisest ei tasu lasta end heidutada, Everybody’s Golfi mängumehaanikad on täiesti tõsiseltvõetavad.

Augusti lõpus ilmunud Everybody’s Golf on Sony pikaaegne golfimäng, mille juured ulatuvad juba PlayStation 1 aegadesse 20 aastat tagasi ja see on jõudnud mingis versioonis igale Sony konsoolile – nüüd ka lõpuks PlayStation 4-le. Lihtsast, aga värvikirevast multikalikust graafikast ei tasu lasta end heidutada, sest selle all on peidus täiesti tõsine golfimäng, mis paneb tõetruule füüsikale väga tõsist rõhku.

Jälgida tuleb kõike alates õigest golfikepivalikust, löögi tugevusest ja selle õigest ajastusest kuni tuule tugevuseni. Eriti hästi on lahendatud mäng griinile jõudes, mis iga kord on paras pusle, kus maapinna tõusud ja langused on piinliku täpsusega markeeritud ja mängijal tuleb mõelda, kuidas õige löök sooritada.

Everybody’s Golf ei ole siin nimetatud mängudest ka ainsana täishinnaga mäng, vaid see maksab kõigest 40 eurot.

4. NBA 2K18

Hoolimata sellest, et NBA 2K18 on saanud korralikult see aasta kriitikat mikromaksete tõttu, on pallimäng seal taga endiselt väga pädev.

NBA 2K korvpallimäng on võtnud ülesandeks võimalikult realistlikult edasi anda Põhja-Ameerika korvpalliliiga mängu ja viimastel aastatel on nad sellega suurepäraselt hakkama saanud. Mängu saatuse võib otsustada kõige väiksemgi detail, aga pea kunagi ei saa öelda, et see detail oleks olnud mängija suhtes ülekohtune.

NBA 2K18 ei too kaasa väga suuri muudatusi. Kõikides tiimides on õiged mängijad ja tagasi on ka ajaloolised klubid. Mängulaadide valik on kirju ja leidub pea kõike, mida oskad välja mõelda kuni loopõhise mänguni koos vahelõikudega välja. Lisaks saad enda näoga tegelase platsile saata, pilt tuleb sisse skännida mobiilirakendusega.

Korvpallifännile on see kohustuslik, kuigi mäng sai kriitikat mikromakstete tõttu, mis võivad võrgumängus ostnutele eelise anda.

5. NHL 17

Kui teised sarjad siin nimekirjas on teinud märgatava sammu edasi, siis jäähokimängule heidetakse kõige rohkem ette märgatavate uuenduste puudumist.

NHL-i jäähokimäng on üks vanimaid spordiseeriaid üldse, jõudes nüüd 26. mänguni sarjas. Siin nimetatud mängudest on NHL 17 saanud kõige tagasihoidlikuma vastuvõtu osaliseks, sest uuendusi eelmise aasta mänguga võrreldes on vähe.

Samamoodi natukene ilusama graafikaga platsil ajad litrit taga ja kui saad selle vastase väravasse sokutada, siis on nüüd näiteks juurde pandud animatsioone, millega seda tähistada. Tegelikult leiab muidugi uuendusi veel, nii et kui tahad jalgpallile ja korvpallile lisaks ka virtuaalsel jääl mõõtu võtta, siis äkki tasuks sel aastal just hokit proovida? Eriti kui sul eelmiste aastate mänge pole.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.