Sony Centeri blogi

Ametlik: Sony HT-A7000 on aasta parim ribakõlar

Tuntud audioportaal What Hi-Fi? valis välja oma traditsioonilised aastauhinnad ning ribakõlarite ehk soundbaride kategoorias sai nii-öelda peavõidu ehk aasta parima toote tiitli Sony HT-A7000. Selle kõlari üheks põhiliseks eeliseks on kõik-ühes lahendus: kõlarielementide paigutamise, suunamise ja heli töötlemisega õnnestub ühest seadmest luua kodukino lahendus, mis asendab tervet toatäit kõlarikaste.

Sony HT-A7000 on 7.1.2 kanalitega, mis tekitab virtuaalse ruumilise kõla igas suunas, kasutades muuhulgas ära ka peegeldusi laest ja seintest, et tuua heli kuulaja ümber. Üla- ja külgkõlarite efekt tekitatakse helipeegeldustega. Ribakõlari osad kõlarielemendid on suunatud lakke, osa külgseinte poole ning kuulajani jõuavad neist suundadest peegeldunud helilained, tekitades üsna tõetruu ruumiefekti.

Sisse on ehitatud ka Subwoofer ehk bassielement. Vertical Surround Engine ja S-Force PRO Front Surround pakuvad audiotöötlusega ruumilise heli efekti, mis paneb Dolby Atmose ja DTS:X formaadis heli kostma üsna sarnaselt üle toa laiali paigutatud lisakõlaritega. Seade toetab ka Sony enda ruumilist formaati 360 Reality Audio.

What Hi-Fi? mainib veel soundbari kohta, et lisaks mugavale kõik-ühes kinoefektile pakub oluliste plussidena see ka palju lisavõimalusi, nagu ruumi akustika järgi helipildi kalibreerimist, levinud striiminguteenustega ühilduvust (Spotify Connect, Apple AirPlay 2, Google Chromecast) ning Amazon Alexa, Apple´i ja Google´i virtuaal-assistentide tuge. Samas lisatakse puudusena ekvalaiseri puudumine, et ise helitämbrit täpsemalt näiteks äpist seadistada. Kõlar on ka üsna kõrge ja raske. Samas kõrgus 8 cm on just paras, et mahtuda enamike Sony Bravia suuremate nutitelerite ekraani alla.

Kui tundub, et kõik-ühes ribakõlarist jääb siiski väheseks, saab seda muidugi alati täiendada veel võimsamaid basse esitava SA-SW5 või SA-SW3 subwooferiga. Ka tagumised kõlarid võib eraldi lisada – nendeks sobivad hästi Sony SA-RS3S juhtmevabad tagakõlarid.

Sony auhinnatud kõlari ja sellega ühilduvad lisakõlarid leiab Sony Centerist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.