Android TV äpid, mille võiksid kindlasti oma nutitelerisse installida

Android TV on põhimõtteliselt Androidi operatsioonisüsteem, kuid selle kasutajaliides on disainitud suure ekraani jaoks. Paljud äpid on samuti Android TV-s just suurt pilti näitama loodud, seega saad Androidi tohutust valikust oma nutitelerit täiendada rohkem, kui ühegi teise platvormiga teleritel see praegu võimalik on. Siin on mõned vajalikud rakendused, mida võiksid kindlasti oma Android TV-ga telerisse paigaldada.

6 head Eesti äppi

Kui tahad vaadata seda kodumaist sisu, mis meeldib just endale sobival ajal, siis on mitmeid äppe, mis toovad nutiteleri ekraanile Eesti lemmikseriaalid, filmid või saated mugavamalt, kui kaabel-TV või antenniga telekanalite valmis saateprogramme vaadates.

ETV on, nagu nimigi ütleb, Eesti Televisiooni mobiiliäpp, kust saab vaadata Rahvusringhäälingu põhiprogrammi ja kuni 30 päeva järelvaadata kõiki eetris olnud kodumaiseid saateid. Kõik see on täiesti tasuta. Mõnedel saadetel on ka subtiitrite võimalus.

ETV2 on Rahvusringhäälingu teise programmi Android TV-le kohandatud äpp, millega saab vaadata palju lastesaateid ja dokumentaale, samuti on võimalik neid leida järelvaatamisest kuni 30 päeva pärast eetriaega.

ETV+ ehk venekeelne ETV pakub Android TV äpist võimalust vaadata venekeelseid filme, vestlussaateid, uudiseid ja dokumentaale. Kehtib samuti 30-päevane järelvaatamise võimalus.

ERR Jupiter on kauaoodatud Rahvusringhäälingu striiminguteenus, mida eelmisel aastal pidi alguses vaatama teleriga ühendatud arvutist, kuid nüüd saab näha otse, ilma lisaseadmete vahenduseta. Jupiteris on ilmselt maailma suurim tasuta eestikeelse videosisu valik, sealt leiab ERRis läbi aegade toodetud parimad raadio- ja telesaated. Lisaks näidatakse kvaliteetset välismaist hankeprogrammi ja muidugi ka telekanalite otsepilti. Mõned saated on Jupiterist näha juba enne nende saatekava järgi eetrisse jõudmist.

Go3 Eesti on TV3 grupi saadete ja sarjade striiminguteenus, kust näeb samuti paljusid filme juba enne tele-eetrit. Pakutakse rohkem kui 30 telekanalit, järelvaatamine kestab kuni 7 päeva (spordikanalitel 48 tundi). Tegemist on kuutasuga teenusega, millel saab valida endale sobiva paketi: kas kõik ühes, Filmide ja spordi, TV ja filmide või TV ja spordi kallakuga.

Apollo TV (peagi tulekul) on värskeim Eesti tulija striiminguteenuste turul. Praegu saab oma nutiseadmest pilti edastada üle Chromecasti suurele ekraanile, kuid Apollo TV Android TV äpp on juba Google´ile saadetud kinnitamiseks ning peale seda peakski see olema juba menüüst nähtav ja installitav. Apollo TV pakub üle 50 telekanali, mille sisu saab kuni 14 päeva järele vaadata, olemas on igapäevaselt täienev filmilaenutus, vaatamissoovitused, lastele suunatud pakett. Lisaks jõuab Apollo TV-ga ekraanidele esimene 4K kanal Eestis: LoveNature 4K.

Filmid ja sarjad kogu maailmast

Muidugi on Android TV platvormil olemas kõik tuntuimad filmilaenutused ja striiminguteenused. Siin on neist kolm popuraarseimat, kõik kuutasuga, kuid vaadata saab prooviperioodil ka tasuta.

Netflix on ilusa ja selge suurele ekraanile optimeeritud kasutajaliidesega filmide ja seriaalide striiminguteenus, mis praegu maailma suurim ja populaarseim. Netflix annab ka kasutaja huvidest lähtuvaid soovitusi, mida vaadata. Väga hinnatud on omatoodang, mida Netflix toodab samasuguse eelarvega, nagu Hollywoodis ning tihti kasutatakse ka maailmakuulsaid filmitegijaid ja näitlejaid.

Prime Video on Amazoni striiminguteenus, mis lisaks filmidele ja seriaalidele pakub sporti, Amazoni enda toodetud originaalsisu ja isiklikest eelistustest lähtuvaid soovitusi. Eestis vaatamiseks on valik veel väike, aga see täieneb pidevalt.

Apple TV on olemas ka Android TV-le. Ka Apple toodab oma sisu, kuid vaadata saab ka teisi tuntud telekanaleid, seriaale ja filme. Sisu on ühilduv sinu teiste Apple´i nutiseadmetega.

Muusika sinu teleris

Kui kasutad nutiteleriga ühendatud korralikke kõlareid või annab teler ise välja kvaliteetse heli, siis saab Android TV äppide abiga striimida ka ainult muusikat. Kõik tuntud muusikateenused on Androidiga telerite jaoks olemas. Siin on neli sellist, mis kõike tuntumad ja hinnatumad.

Spotify – maailma suurima valikuga muusikakeskkond sisaldab lisaks maailma tuntud artistidele ka suurt valikut Eesti muusikat. Tasuta varianti katkestavad reklaamid, kuutasulise striiminguteenusega aga saad kuulata kõike reklaamivabalt ning jagada perega.

Deezer on oma hea kvaliteedi poolest tuntud. Kui seade seda toetab, saab maha mängida kadudeta failiformaate Hi-Fi kvaliteediga. Kuutasu on ka pisut odavam.

Tidal reklaamib end kui suurema artistide valikuga striiminguteenus, isegi Spotifyst olevat neil suurem valik. Samas pakub ka see teenus kadudeta failiformaate ja kvaliteetset heli, kui mahamängiv seade seda toetab.

TuneIn teeb sinu telekast netiraadio, kus saab mängida kõiki levinud maailma raadiojaamu. Meid muidugi huvitab eelkõige Eesti raadiojaamade esindatus – nendest on ka valdav enamus olemas.

Muud olulised rakendused

WRC on möödapääsmatu rallisõpradele, sest see on WRC ametlik äpp rallidele kaasaelamiseks. Kuutasuga äpp näitab nii otseülekandeid kui salvestusi, kommentaare, ülevaateid ning pakub ka järelvaatamist.

Youtube ei vaja ilmselt tutvustamist – selle piiramatu tasuta videote hulk on kõigile teada, kuid kasutada saab ka reklaamivaba tasulist versiooni. Youtube näitab videoid suurel ekraanil selle kvaliteediga, milleks suur ekraan on loodud (kuni 8K), kristallselged pildid on suurel pinnal alati mõjusamad, kui väikese sülearvuti ekraanilt vaadates.

KODI on meediaserver, millega saad vaadata meediat filmidest koduse pildipangani. Äpp vajab seadistamist, et ühendada võrgus olevad meediaseadmed ja siis saad juba vaadata sisu oma kõigist nutiseadmetest ja andmekandjatelt. KODI pakub palju erinevaid Plugin´e ehk lisasid, mis toovad koju kätte mitmed muusika- ja sporditeenused, isegi torrentitest filmide vaatamine on nendega võimalik.

IP cam pakub võimalust koduseid valvekaameraid suurelt ekraanilt vaadata. Kui mõni aianurka pandud valvekaamera annab häire, saad puldist mõne nupuvajutusega pildi ette võtta ja vaadata, mis toimub. Sobivad kõik standardsed IP-valvekaamerad.

Sideload Launcher on vajalik lisaäpp neile, kes kasutavad oma teleris Androidiäppe, mis pole spetsiaalselt Android TV jaoks mõeldud. Mõned neist võivad olla suurel ekraanil siiski vajalikud. Paraku nn Sideloaded äppe Android TV tavamenüüs ei näidata. Sideload Launcher toobki need mugavalt nähtavaks.

Sony Bravia telerid kasutavad operatsioonisüsteemina Android TV-d, seega on neisse võimalik kõiki Android TV äppe installida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.