Äpid, mis võiksid olla igas Androidiga teleris

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: (CC) Carlos Hergueta

Android TV on uus kiht meelelahutust sinu teleris ja iga äpp lisab sellele aina uusi võimalusi. Vaatame, millised äpid võiksid olla igas nutiteleris, millest tahetakse vaadata midagi enamat kui teleprogramme.

1. Youtube

Youtube on uue põlvkonna A ja O. Mõned noored ei vaata enam isegi veebe nii palju kui Youtube´i, sest videokeskkonnas tehakse kõik vajalikud asjad viie minutiga selgeks ning uudistest saab ka kohe hea ülevaate veebiportaalides surfamata.

Selleks, et Youtube ka suurel ekraanil kõike sama mugavalt näitaks kui brauseris, lae endale alla Youtube´i äpp. See käib Android TV avamenüüst sama lihtsalt, kui Androidiga telefonist Google Play rakenduse alt.

Kui ei taha kogu perega vaadata oma isiklikke lemmikuid, loo koduteleri jaoks eraldi Google´i konto, kuhu kõik pereliikmed saaksid omi lemmikuid lisada.

Äpp on ühilduv ka Chromecasti nupuga sinu arvutis Chrome´i brauseris, kui oled süleri või lauaarvutiga samas koduvõrgus. Loomulikult saab ka Androidiga mobiilist või tahvlist videopilti suurele ekraanile saata. Esimest korda küsitakse seadmete sidumisel autentimist ekraanil oleva koodiga.

Kui telekanalitest veel 4K kvaliteediga sisu vaadata ei saa, siis Youtube´ist saab. See on lihtsaim võimalus oma 4K teleri võimaluste täielikuks ärakasutamiseks, vaadates kõrgekvaliteedilist pilti.

2. Netflix

netflix-eesti-sub.jpg

Kõiki häid asju tasuta ei saa. Makstes alla 10 euro kuus, saad Full HD sisu, makstes aga 12 eurot, on kõik Netflixi võimalused, mida meie regioonis pakutakse, käepärast. Sealhulgas ka 4K kvaliteediga sisu.

Kui tahad vaadata õhtul just neid filme, mis sulle endale huvi pakuvad ja just sel ajal, kui ise tahad, siis Netflix on nutiteleris hädavajalik. Saad selle konto siduda ka arvutist ja mobiilist vaatamisega – kallimatel pakettidel ongi mitme ekraani kasutamise võimalus.

3. KODI

KODI on väga kasulik Android TV äpp videote, piltide ja striimdie vaatamiseks, ükskõik mis formaadis need siis ka poleks.

Iseenesest ongi see rakendus loodud erinevate multimeediateenuste tarbimiseks ja erinevatest allikatest meedia striimimiseks. Olgu selleks siis võrgus asuv meediaserver, teleri taga olev mälupulk või koduvrgus olevad seadmed.

KODI on seadistada pisut keerulisem kui tavalisi äppe, kuid väikese tutvumise järel saab siiski enamus kasutajaid hakkama.

KODI hinnatud lisavõimaluseks on laiendused – nende hulka kuulub nii Eesti telekanalite rakendusi kui ka näiteks Exodus – striimingulaiendus, mis muudab sinu koduse teleri torrentite striimijaks mugava ja selge kasutajaliidesega (Exodus Redux või Exodus V8). Saad valida uusimaid videoid, mis on torrentina saadaval ja otsida või sorteerida neid aastaarvu, žanri, märksõnade ja kvaliteedi järgi.

4. Steam Link

Mängi arvutis, näita telekas. Steam Link on alates maist Android TV-le saadaval ja lubab näidata oma mängusid suurel ekraanil.

5. Chrome

Google´i enda veebibrauser on teleris abiks veebilehtede sirvimisel ja otsimisel. Sinna saab oma Gmaili kontoga ka sisse logida, siis on kõik lemmikud, salvestatud paroolid ja eelistused ka telekas olemas.

6. ES File Explorer

Oma failide liigutamiseks ja vajadusel ühest kohast teise salvestamiseks on vaja üht korralikku failihaldurit. ES File Explorer / File Manager on üks populaarseimatest ja seda on lihtne ka hiirega kasutada. Parim siiski ongi hiirega, mille saad oma teleri USB pesasse ühendada. Juhtmevaba hiirega võid failikataloogides liikuda ka diivanilaualt.

7. Delfi TV

Kui oled spordisõber ja tahad otseülekandeid vaadata või mänge hiljem järgi, siis suurelt ekraanilt on seda mugav teha Delfi äpiga.

Lisaks spordiülekannetele näeb ka päevauudiste ja Delfi saadete videoklippe, nii otse kui järelvaatamisest.

8. ERR

Selles äpis on koos ERRi tele- ja raadiokanalid: ETV, ETV+, ETV2, Raadio 2, Raadio 4, Vikerraadio, Klassikaraadio ja Raadio Tallinn. Vaata ja kuula otse või otsi saatekavast salvestusi. Salvestusi hakatakse mängima veebibrauseris.

9. Spotify

spotify-cartoon.jpg

Ehkki Spotify striimib vaid muusikat ja pilti ei näita, võid panna selle mõne pleilisti taustaks mängima, kui teleriga midagi muud teed – näiteks pilte vaatad või veebis surfad.

10. Facebook

Teleris on Facebook teistsugune kui arvutis. Muidugi on telerirakendus keskendunud videotele – saad leida sõprade jagatud videoid, neid suurel ekraanil vaadata ja teistega jagada. Leiad ka kuumi otseülekandeid ja teiste vaadatavamaid videoid, otsida teemade ja märksõnade kaudu.

Kui aga tahad “päris” Facebooki, pead leidma mõne usaldusväärse saidi, kuis pakutakse Facebooki .apk faili. Siis tuleb see fail installida tavalise mobiilse Facebookina näiteks mälupulgalt.

Android TV-ga Sony Bravia telerite valikuga saad tutvuda Sony Centeris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.