BRAVIA CORE – Sony tõi 4K ja IMAXi filmide striimiteenuse uusimatesse Sony teleritesse

Selleks, et vaadata kodus 4K HDR kvaliteedis uusimaid filmihitte, mis spetsiaalselt kinoekraanidele tehtud, ei pea Blu-Ray plaati muretsema.

Sony käivitas aasta alguses oma uue striimiteenuse BRAVIA CORE, mis pakub uusimatele 2021. aasta Sony telerimudelitele tippkvaliteediga striimingut uutest filmidest. Valikus on ka suurim kogu IMAX Enhanced märkega filme suurtele kinoekraanidele.

Tegemist on Sony pakkumisega uusimate Bravia XR telerite kasutajatele, et need saaksid vaadata kinohitte väga hea voogedastuse kvaliteediga ja tasuta (vastavalt mudelile on 5 või 10 filmi tasuta).

Valikus on praegu nii filme, mille kvaliteeti sai kodus varem nautida vaid Blu-ray plaadilt, mitte üle võrgu striimides. Erinevuseks teistest voogedastusplatvormidest ongi see, et Sony pakub paremat kvaliteeti ning lisaks ei asu konkureerima kõigil turgudel, vaid pakub sisu eksklusiivselt ainult oma uute telerite kasutajatele.

Üks põhjus, miks Sony oma striimiteenust BRAVIA CORE vaid 2021. aasta Bravia XR mudelitele pakub, ongi striimingu kvaliteet. Uued mudelid suudavad seda üle võrgu alla laadida ja piisava kvaliteediga striimida, pakkides pildi kadudeta lahti.

BRAVIA CORE pakub Sony meediavalikust kvaliteetset 4K voogesitust nii uusimate kassahittide kui ka vanemate filmiklassikasse kuuluvate teoste seast. Lisaks filmidele endile saab näha ka Behind the Scenes ehk filmitegemise telgitaguseid klippe, lõplikust filmiversioonist välja jäänud stseene ja intervjuusid tegijatega.

Kuidas kasutada?

Sony 2021. aasta Bravia XR telerite kasutajad saavad BRAVIA CORE äpi juba ostes oma telekaga kaasa. See on eelinstallitud ning tasuta.

Striimitakse filme üle Interneti kadudeta 4K kvaliteedis. See tähendab, et pildi kvaliteet on täpselt sama, nagu mängiks maha Blu-ray plaadilt. Võrgus üle kandes pakkimisest tingitud kvaliteedi vähenemist ei toimu.

Lisaks 4K resolutsioonile tähendab kadudeta ülekanne, et pilt on ka suure dünaamilise ulatusega (HDR) ning ruumilise DTS heliga.

Kui Netflixis on vaja 4K kvaliteediga filmide vaatamiseks netiühendust alates 25 Mbit/s, siis Sony soovitab alates 30-80 Mbit/s, kuna infot on kuni neli korda rohkem, kui Netflixi striimil. Kadudeta maksimaalse kvaliteediga 4K HDR ülekandeks peaks aga kodus olema vähemalt 115 Mbit/s ühendus.

Üle Interneti transportimiseks vähendatakse küll striimi mahtu pakkides, aga kuna Sony kontrollib seda protsessi oma riistvaraga ülekande mõlemas otsas, siis saab Bravia XR telerite toel pildisignaali kadudeta taas lahti pakkida ja ekraanil esitada.

Filmivalikust leiab mitmeid teoseid IMAX Enhanced märkega – see tähendab, et need striimid on spetsiaalselt töödeldud Bravia telerite jaoks, vastamaks võimalikult lähedaselt IMAXi standarditele pildikvaliteedi, pildi suuruse ja värvide osas. Selliseid filme leiab BRAVIA CORE striimivalikust sadakond ja see on ilmselt suurim IMAX Enhanced filmide valik.

Bravia XR telerites kasutatav ruumiline DTS Sound heli on optimeeritud DTS:X koodekist ja toetab ruumilise kodukino süsteemi kanalitega kuni 7.2.4.

Vaata ka BRAVIA CORE´i videotutvustust:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.