Sony Centeri blogi

Eestis saad nüüd osta Sony 100-tollist telerit, mis võimendab pilti ja heli uudse süsteemiga

Lisaks suurele ekraanile tulevad telekaga kaasa mitmed pildi- ja helikvaliteeti parandavad kellad ja viled.Foto: Sony

Jah, 65- või isegi 75-tolline teler võib ju tunduda päris suur, aga mida teha, kui sellest lihtsalt ei piisa? Vastus on hiigelsuur 100-tolline Sony Bravia FW-100BZ40J, mis kasutab eriti realistliku pildi ja heli saavutamiseks uut lahendust Cognitive Processor XR.

Suurem osa saada olevatest telekatest suudab analüüsida ja võimendada vaid üksikuid pildi ja heli elemente. Enamasti pööratakse tähelepanu näiteks värvidele, kontrastile ja pildi selgusele, mis tähendab, et pildi kvaliteet küll paraneb, kuid ainult teatud määral.

Cognitive Processor XR keskendub suuremal määral sellele, kuidas inimese aju tegelikult televiisori heli ja pilti vastu võtab ning töötleb. Tulemuseks on süsteem, mis võimendab jooksvalt just neid pildi elemente, millele vaatajad parasjagu keskenduvad. Näiteks vutti vaadates tõstetakse selgemalt esile palliga mängija ning filmide ja videote puhul võimendatakse seda ekraani osa, kus asub tähelepanu keskmes olev peategelane.

Koos Cognitive Processor XR-iga tulevad telekaga kaasa ka muud kellad ja viled. Lisaks 4K kuvasuhte ja HDR-i toele suudab telekas 2K pilti üles skaleerida selliselt, et tulemuseks on 4K resolutsiooniga sarnane pilt. Teleka maksimaalseks ereduseks on 940 nitti (tavatingimustes 600 nitti), mis tähendab, et koostöös HDR-iga on pisidetailid hästi näha nii tumedates kui ka eredalt valgustatud kaadrites.

Kui tavaliselt kipuvad kiiret liikumist kujutavad stseenid eriti just suurematel ekraanidel välja nägema hägusalt udused, siis FW-100BZ40J lahendab selle probleemi LED XR X-Motion Clarity süsteemiga. Igat pikslit kontrollitakse individuaalselt, mis selge ja müravaba pildi. Lisaks pildile on mõeldud ka helile: kolmedimensiooniline audiolahendus jätab vaatajale mulje, et vastavalt ekraanil toimuvale tegevusele kostuvad helid päriselt ka õigest suunast.

Ekraan tõelistele proffidele

Kui arvad, et elutuppa “Aktuaalse kaamera” vaatamiseks on 100-tolline telekas veidi liiga suur, siis sul on tõenäoliselt õigus. FW-100BZ40J on loodud eelkõige ettevõtetele: suure, selge pildi ja hea helilahendusega teler sobib hästi näiteks ettekanneteks koosolekutel ja konverentsidel või poodides tooteid tutvustavate videote näitamiseks.

Kõik on vast tuttavad olukorraga, kus mõne suure ettekande või koosoleku alguses kulub esimese asjana pool tundi tehniliste probleemide lahendamiseks. Töökeskkonnas kasutatav tehnika peab seega olema nii lihtsasti kasutatav, kui vähegi võimalik: FW-100BZ40J telekaga tuleb kaasa One Step funktsioon, mis võimaldab ekraani kiiresti ja lihtsa vaevaga näiteks ettekannete tegemiseks valmis seada. Kui tahta asju põhjalikumalt enda maitse järgi paika seada, siis on olemas ka Pro funktsionaalsus, mis lubab telekat suuremal määral enda äranägemise järgi seadistada.

Vastavalt vajadusele saad teleka asetada nii pikemale kui ka lühemale küljele, et näidata materjale portree- ja panoraamvaates. Foto: Sony

FW-100BZ40J kasutab Androidi operatsioonisüsteemi ja Google TV kasutajaliidest. See tähendab, et kas enda või oma ettevõtte Google’i kontodega saad televiisori vahendusel ligi kõigile teenustele, mida igapäevaselt oma töös kasutad. Olemas on ka sisse ehitatud Chromecasti tugi ning võimalus ühendada AirPlay2 vahendusel iOS-i operatsioonisüsteemi kasutavaid seadmeid. Seega kui su ettekanne on näiteks Androidi telefonis või iPhone’is, siis saad materjalid lihtsa vaevaga telekasse jagada. Jagamiseks saad kasutada kas traadita internetti või Bluetoothi, FW-100BZ40J toetab mõlemat.

Kasutajamugavuse seisukohast on oluline ka teleka neljakülgne alumiiniumraam, mis võimaldab ekraani asetada igale küljele ning näidata pilti nii maastiku- kui portreeformaadis. Olemas ka sang teleri transportimiseks ning klambrid pidevalt kaootilise juhtmemajanduse haldamiseks.

Rohkem infot teleka kohta leiad Sony kodulehelt. Huvi korral saab telekaga tutvuda Sony Centeris.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.