Sony Centeri blogi

Kasulikud lisatarvikud fotokaamerale, mis aitavad pikendada selle eluiga

Kaamera eluiga on võimalik pikendada kasulike lisatarvikutega.Foto: Shutterstock.

Fotokaamera soetamine on tihtipeale päris kopsakas investeering, mistõttu on igati loogiline ka selle eest heaperemehelikult hoolt kanda. Korralik hooldus tagab kaamera pika eluea ning kvaliteetsed ja kaunid pildid. 

Sestap oleme välja toonud paar kasulikku lisatarvikut, mida võiks kasutada iga fotograafiahuviline, et pikendada kaamera eluiga.

Ära puhasta objektiivi riideesemega

See soovitus võib küll tunduda pisut imelikuna, aga kordame igaks juhuks üle. Kindlasti ei tohiks oma kallist kaamera objektiivi puhastada kampsuni, teksade, särgi või salvrätiku sisse. 

Need materjalid koosnevad karedatest kiududest, mis võivad maha jätta väikesed tolmuosakesi või isegi teha klaasile kriimustusi. Selle asemel kasuta pigem spetsiaalset kaamera puhastamiseks mõeldud mikrofiiberlappi.

Kasuta erinevaid filtreid

Sageli on jäänud paljudele arusaam, et parima foto tegemiseks on vaja ka kõige kallimat kaamerat. Tegelikkuses tagab fotole kvaliteedi hoopis objektiiv, mistõttu selle puhtana ja kriimuvaba hoidmine on ülimalt tähtis. 

Seega, kui investeerid uude objektiivi, on soovitatav selle jaoks ka soetada eraldi filtrikomplekt. Sinna hulka kuulub näiteks UV-filter, mille peamine eesmärk on kaitsta objektiivi tolmu ja kriimude eest. Sel juhul võtab kaamera kukkumise korral löögi enda peale filter, mis maksab mitmeid kordi vähem kui objektiiv. 

Komplekti kuuluvad ka teised spetsiaalsed filtreid, mis aitavad parandada fotode kvaliteeti. Maastikufotograafid kasutavad sageli näiteks neutraalse tihedusega filtrit, mis vähendavad kaamera objektiivi läbiva valguse hulka ilma stseeni värvi muutmata. Eriti kasulikud on need eredas, et vältida ülevalgust.

Samuti ka polarisatsioonifilter, mille abil on võimalik eemaldada kõiksugu soovimatuid peegeldusi erinevatelt pindadelt. Oluline on veel mainida, et mõlemad filtrid aitavad ka objektiive tolmu ja kriimustuste eest kaitsta.

Ka ekraan vajab kaitset

Suur osa meist ilmselt teab, kui vähe läheb vaja ühe nutitelefoni ekraani purunemiseks. Selleks, et oma telefoni ekraani kõiksugu võimalikke ootamatuste eest kaitsta, tuleks soetada sinna korralik ekraanikaitse.

Täpsemalt sama saatus võib oodata ka sinu kallist kaamerat. Seepärast on igati mõistlik sinna muretseda LCD ekraanikaitse. Nii võid olla kindel, et kaamera ekraan on kukkumiste ja kriimustuste eest kaitstud. Lisaks ei sattu ekraanile ka tüütuid sõrmejälgi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.