Sony Centeri blogi

Kõlar pimedateks õhtuteks: küünal ja vibreeriv klaas

Sony sel aastal välja tulnud eksootilise kõlari LS-PXS2 jaoks on saabunud kõige sobivamad ajad: pimedatel õhtutel annab see mahedat valgust ja mängib ka muusikat.

Klaasist kõlariga küll lausa ekstreemsetesse oludesse minna ei saa, kuid nii toas kui terrassil töötab see hästi. Välja näeb Sony seade rohkem petrooleumilambi või Edisoni-aegse elektripirni moodi, kuid on sisult täiesti moodne kaasaskantav Bluetooth-kõlar koos efektse LED-valgustusega.

LED-i saab kasutada toa valgustamiseks, kuid lisaks 32 erinevale heledusele on kõlaril ka intiimse küünla või laterna režiim, mil heledust on vähem ja tuli võbeleb nagu küünlaleek.

Kuidas heli klaasist välja saab?

Kolm helitekitajat asuvad klaasist katte all ja panevad klaasi vibreerima. Muusikat mängib see kõlar samamoodi, nagu mõni Sony uuem Bravia teleriseeria, kus heliallikaks on ekraanipaneel ise, mis pannakse spetsiaalsete elementidega kaasa vibreerima. LS-PXS2 puhul vibreerib klaaspind, mis annabki heli edasi.

Basse muidugi niimoodi väga hästi edasi anda ei õnnestu. Selleks on põhja all eraldi bassikõlar.

Kokku annab selline ehitus kõlari, millel on ühtviisi hea kuuldavus igast suunast. Kõrgemaid sagedusi kiirgab klaastoru ühtlaselt, bass suunatakse aga altpoolt välja ning kiirgab samuti ühtmoodi nii ette, taha kui kõrvale.

Nii nagu juhtmevabad kõlarid ikka, kasutab ka see seade Bluetoothi muusika vastuvõtuks mobiilsetest seadmetest. Lisaks on võimalik ühendada heliallikatega ka üle WiFi.

Üle WiFi saab aga mängida Spotify Connecti kaudu Hi-Fi muusikat. Selleks on eraldi nupp, kuid kasutada saab ka vastavat mobiiliäppi seadme juhtimiseks. Korraga võib ühendada ühte võrku kuni kümme sellist kõlarit.

Aku kestab kaheksa tundi, seega võid nüüd pimedal ajal võtta kõlari kaasa ka maamajja ja kuulata siis, kui sügisesed tormid on elektri ära võtnud: samal ajal valgustab ning mängib raadiot või muusikat. Laadimine käib üle micro-USB, kiirlaadimist ei maksa oodata – kõlari peab peale kasutamist tundideks seinakontakti jätma.

Klaasist kaasaskantav Bluetooth/WiFi kõlar LS-PXS2 on saadaval siin.

Sony kõrvaklappide, kõlarite ning kõigi muude toodete parima valiku leiad Sony Centeri poodidest või e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.