Sony Centeri blogi

Sony elektriautot Vision-S hakatakse testima Euroopa teedel

Eelmisel aastal esitletud Sony ideeline elektriauto Vision-S sai ka selleaastasel virtuaalsel CES-il palju tähelepanu, sest enam pole tegemist kauge kontseptsiooniga. Sony plaanib testmudelid tuua liiklusesse.

CES-i virtuaalses messiboksis näidati kõigile Vision-S-i sõitmas Euroopa teedel. Juba eelmisel aastal kahtlesid mõned autoasjatundjad, kas tegemist on ikka pelgalt kontseptsiooniga, sest elektriauto oli üsna detailideni läbi mõeldud ja üsna küps juba valmis ehitamiseks.

Seekordne Euroopas testimisele vihjav video on siin:

Ka Vision-S-i kodulehel kinnitab Sony, et auto testkatsed on jõudnud laboriseinte vahelt päris maailma. Siin on veel üks video, kus näha masinat maanteel (Euroopas) sõitmas ning kus Sony Corporationi presidend Kenichiro Yoshida kinnitab tõsisemaid plaane automaailma sukelduda. Mainitakse ka täpsemat testimiskohta – Austriat.

Samuti on Sony sõlminud kokkulepped partneritega elektriauto platvormi ja muude komponentide tootmiseks, mida elektroonikafirma enda majas ei tee.

Kogu tarkus, andurid ja elektroonika aga on muidugi Jaapani tehnoloogiahiiule endale jõukohane oma arendustiimiga valmis teha.

Vaade ekraanide- ja elektroonikarohkesse Sony kontseptisoonauto salongi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.