Sony Centeri blogi

Sony MASTER-seeria uued telerid toovad kuni 98-tollised 8K ekraanid elutuppa

Sony nutitelerite lipulaev MASTER-seeria saab sel aastal veelgi suurema ekraaniga ja kuni 8K resolutsiooniga uued mudelid. Tootevalikusse lisatakse 98-tolline ja 85-tolline ZG9 8K HDR teler ning 77-, 65- ja 55-tolline AG9 4K HDR OLED-teler.

Sony esitles oma uusi mudeleid äsjalõppenud tehnoloogiamessil CES Las Vegases.

MASTER-seeria telerid esindavad koduse pildikvaliteedi tipptaset. Need suudavad kuvada pilte filmide ja saadete autorite kunstilisi eesmärke võimalikult täpselt edasi andes, kuid mitte ainult. Uued telerid võivad pildikvaliteeti ka ise oluliselt parandada, kui see pole maksimaalses resolutsioonis, mida ekraan pakub.

MASTER-seeria nimi antakse vaid kõige parematele Sony teleritele, millel on profitasemel monitoridele ligilähedane pildikvaliteet, teravus, värvid ja kontrastsus. Selle seeria teleritel on Netflixi jaoks spetsiaalselt kalibreeritud režiim ja IMAX Enhanced videorežiim, mis toovad vajaliku kvaliteedi vastavate kohandatud seadetega vaatajani.

Mõlemal uuel mudelil on viimase põlvkonna pildiprotsessor X1 Ultimate, mida esitleti eelmisel sügisel koos esimeste MASTER-seeria mudelitega AF9 ja ZF9. Sel protsessoril on spetsiaalselt 8K jaoks välja arendatud ainulaadne pilditöötlusalgoritm, mis suudab iga pildilolevat objekti tuvastades ja analüüsides kuvada väga detailse ja kontrastse pildi.

Tipptasemel helikvaliteet on samuti meediaelamuse tähtis osa. Sellepärast on mudelitel ZG9 ja AG9 uus Sound-from-Picture Reality funktsioon, mis tekitab heli nii, nagu tuleks see ekraanil nähtavate näitlejate suust, mitte teleri all asuvast kõlarist.

Ülisuured ZG9 telerid 8K eraldusvõimega

Kui teleril on 8K eraldusvõimega ekraan, siis see peabki olema senisest oluliselt suurem, et rohkem piksleid reaalselt mõjule pääseks. Suurema diagonaaliga telerid on juba praegu poodides aina populaarsemaks muutunud. Sony eesmärk on uute 98- ja 85-tolliste teleritega ZG9 muuta suure ekraani elamus elutoas palju võimsamaks.

Tuletame meelde, et 8K eraldusvõimega ekraanil on tavalisest 4K-st kaks korda enam horisontaal- ja vertikaaljooni. Seega on pildil neli korda rohkem piksleid, kui 4K eraldusvõimega (või 16 korda rohkem, kui näiteks Full HD-ga). Suurtel 8K ekraanidel on pilt väga tõetruu ka lähedalt vaadates ning piksleid on peaaegu võimatu üksteisest eristada.

Kuid eraldusvõime pole ainus, mis nutiteleri juures oluline. Mida suurem ekraan, seda tähtsam on ka protsessori võimekus kvaliteetse pildi kuvamisel. 8K ekraanil on ligi 33 miljonit pikslit ja nende töötlemiseks on Sonyl patenditud algoritmiga võimas pildiprotsessor X1 Ultimate, mis ongi optimeeritud just uue ülikõrge resolutsiooniga ekraani jaoks.

Sama protsessor võimaldab uuel 8K X-Reality PRO pilditöötlusmootoril parandada igasuguse videopildi kvaliteeti veelgi lähemale 8K kvaliteedile. Seejuures kasutatakse täpsema ja detailsema paranduse jaoks uut spetsiaalselt välja töötatud andmetöötlust.

Lisaks on ZG9-seeria jaoks välja arendatud uued pilditehnoloogiad, nagu ekraani n-ö kohaliku tumendamise tehnoloogia Backlight Master Drive (jätab tumedamates kohtades pildi maksimaalselt mustaks) ja 8K X-tended Dynamic Range PRO (tagab väga heledate ja väga tumedate alade ühtemoodi hea moonutusteta esituse). Mudeli ZG9 tehnoloogial Backlight Master Drive on üksikult juhitavad tihedalt paiknevad väikesed LED-moodulid, mis toovad välja väga suure kontrasti ja ereduse koos sügavaima mustaga.

Kaablid on silma alt peidetud telerijala sisse.

Telerite ekraanide suurenedes on tähtis ka heli täpne asukoht, kust see kostab. Sony on arendanud oma suurtele OLED-teleritele välja Acoustic Surface Audio tehnoloogia ning lisanud ZG9 teleritele Acoustic Multi-Audio heli. Sound-from-Picture Reality elamuse loomiseks kasutab ZG9 nelja ettepoole suunatud kõlarit (kaks alumises ja kaks ekraani ülemises servas), et heli tunduks tulevat just õigest kohast. Vaatajad kuulevad heli ekraanilt, mitte kõlari asukohast. Lisaks on mudelil ZG9 keskmise kõlari režiim kodukino kõlariasetuse jaoks. Samuti täiustab helielamust Dolby Atmos 1, mis tekitab laia ja rikkaliku helivälja. See on aga saadaval juba tulevase tarkvarauuenduse kaudu.

Mudelil ZG9 on kasutusel ka uus X-Wide Angle tehnoloogia, mis säilitab vaatenurgast sõltumatult pildi kvaliteedi ja tõetruud värvid. Seega on ekraanil võimalikult suur vaatenurk, ka üsna küljelt vaadates on moonutusi väga vähe. Lisaks minimeerib tehnoloogia X-Motion Clarity liikumishägususe ilma ekraani eredust vähendamata.

Parem kasutajakogemus ja Android TV võimalused

Nutiteleritel on kasutajaliidese platvormiks Android TV, mis toetab paljusid Google Play rakendusi, kaasa arvatud YouTube´i, Netflixi, Prime Videot ja muid äppe, mida on Google Play poes tuhandeid (saadavus sõltub regioonist). Mudelitel ZG9 ja AG9 on ka sisseehitatud virtuaalne assistent Google Assistant, millega saab häälkäsklustega mõlemat telerit juhtida. Google Assistanti abil saab vaadata telesaateid, filme ja palju muud vaid rääkides käsklusi andes.

Telerid ühilduvad populaarsete nutikõlaritega, näiteks Sony kõlaritega LF-S50G ja SRS-XB501G ning Google Home’i ja Amazon Echo seadmetega. Nutikõlarite abil võivad kasutajad juhtida telerit ja voogedastuse sisu häälega ning sel aastal lisandub veel teisigi funktsioone.

Nutipult ei vaja otsenähtavust

Kasutajasõbralikuma kogemuse saab veel uue lihtsalt kasutatava nutipuldi abil, millega võib juhtida teleriga ühendatud teisi seadmeid, näiteks kaabel- või satelliidiühendusega digibokse, Blu-ray mängijaid ja mängukonsoole (toetatud seadmed võivad regiooniti erineda) ilma pulte vahetamata. Nutipult töötab raadiosagedusel, mitte infrapunase ühendusega. See tähendab, et pulti ei pea teleri poole suunama ning otsenähtavust pole vaja.

Sony telerite valiku leiad Sony Centeri poest.

Märksõnad:
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.